fot. Facebook

„Koronawirusie, chcesz dostać tu się. Lecz my się nie damy…” [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Planszówki, puzzle, porządki w szafie, nadrabianie filmowych czy książkowych zaległości – pomysłów na spędzenie czasu w izolacji  jest mnóstwo. Najważniejsze jest to, by zostać w domu i nie pozwolić na rozprzestrzenienie się koronawirusa.

Domowa kwarantanna obowiązkowa jest dla tych, którzy mieli kontakt z chorymi albo wrócili z zagranicy. Jednak eksperci zalecają, by w najbliższym czasie kwarantannę nałożyć sobie samemu, dla własnego dobra.

>>> Abp Gądecki: zostańmy w domu

Akcja pod nazwą „Zostań w domu” w internecie zyskuje coraz większą popularność. Hasztagiem #zostańwdomu i sposobami na zajęcie wolnego czasu dzielą się sportowcy, celebryci, a nawet politycy. „Zostań w domu” to manifest internautów, który ma zachęcić do samodzielnej kwarantanny. Wśród tysięcy postów, filmów i zdjęć wiele uśmiechu i pozytywnego nastawienia przynosi nagranie autorstwa Karola Koprukowiaka. Zobaczcie sami:

Koronawirusie chcesz dostać tu się.
Lecz my się nie damy,
Bo z domu się nie ruszamy.

A teraz to złap
Antywirusowy rap
Myję ręce często
Mydło nakładam gęsto
I jeszcze to złapcie
Nie kaszle na babcię

W tym smutnym, dość przygnębiającym i jednocześnie wymagającym czasie takie momenty też są bardzo ważne. Dodają otuchy i wywołują uśmiech na twarzy. To w walce z epidemią również bardzo ważne!

Zobacz także
Wasze komentarze