marek citko

YouTube

Lekarz doradzał żonie piłkarza aborcję. Wydarzył się prawdziwy cud

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Napisałem modlitwę. Swoją własną, od serca, w modlitewniku, tylko dla siebie. Odmawiałem ją codziennie. Brzmiała? „Ty Panie możesz wszystko, dla Ciebie, Boże, nie ma rzeczy niemożliwych. Okaż nam Panie swoje Miłosierdzie i uczyń dla nas cud” – mówił portalowi Sportowe Fakty, piłkarz, polski Sportowiec Roku 1996 Marek Citko o tym, gdy dowiedział się, że jego nienarodzone dziecko ma tylko pół serca.

– Prosiłem znajomych księży, siostry zakonne, żeby też się modlili. Mówiłem: wola nieba, nawet jak się urodzi i będzie żyło dwa, trzy dni, to będę miał grób itd. Pan Bóg daje, pan Bóg zabiera. On czasami próbuje nas sprawdzić, dowiedzieć się, jak się zachowasz. Czy usuniesz, czy będziesz mu bluźnił. Oczywiście, że to jest trudne. Trzeba mieć naprawdę silną wiarę, żeby tak do tego podchodzić. Mi wiara, słowa z Pisma Świętego i Maryja, która jest naszą najlepszą przewodniczką, pomogły. Byłem przygotowany wtedy na każdą opcję – wyznał na łamach portalu piłkarz Marek Citko.

Okazało się, że syn ma wadę serca – HLHS, że ma tylko pół serca. Żona usłyszała to pierwsza, gdzieś w 3-4 miesiącu ciąży, mnie wtedy nie było w kraju. Lekarz przekonywał, że nie warto się tak męczyć, że jesteśmy młodzi, że może nie przeżyć, albo będzie rośliną itd. Jestem człowiekiem wierzącym, powiedziałem, że nie ma takiej możliwości – mówił sportowiec.

Dzisiaj dziecko, które miało nie żyć, ponieważ lekarze doradzali żonie piłkarza aborcję ma… 16 lat. – Co roku ma badania, jest coraz lepiej. Nie może zawodowo uprawiać sportu, ale normalnie gra w piłkę, tenisa, pływa. Wie tylko, że jak się zmęczy, to musi odpocząć – tłumaczył Marek Citko.

Często ludzie mają taką wiarę tradycyjną, pacierz, Msza Św., Wielkanoc, Boże Narodzenie,  ale nie wierzą, że Bóg naprawdę jest Bogiem żywym. To nie jest takie proste, każdy musi do tego dojść sam.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu, który jest niesamowitym świadectwem tego, że Bóg jest żywy i działa prawdziwe cuda.

Zobacz także
Wasze komentarze