fot. unsplash

List od Mikołaja dla chłopca – gdzie szukać? 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Fajna niespodzianka dla chłopca lub nastolatka? Super prezent przedświąteczny dla syna, chrześniaka czy brata? Wszystkim szukającym inspiracji polecamy list od Świętego Mikołaja. Taka korespondencja z pewnością zrobi duże wrażenie na odbiorcy. Czym dokładnie są listy od Mikołaja i gdzie można je zamówić? Poniżej najistotniejsze informacje. Zapraszamy do lektury! 

Czym jest list od Mikołaja? 

List od Świętego Mikołaja to korespondencja z samej Laponii. List przesyłany jest za pośrednictwem poczty tradycyjnej ‒ chłopiec otrzymuje złotą kopertę wraz z listem o spersonalizowanej treści, na którym umieszczone są ręcznie malowane ilustracje oraz piękna, złota pieczęć. 

Jak wygląda treść listu? Tutaj mamy pełną dowolność. Mikołaj może pochwalić malucha za postępy w szkole, wygrane konkursy, za to, że regularnie sprząta pokój czy pomaga rodzicom. Oczywiście wszystko może zadziałać w druga stronę ‒ Święty Mikołaj może zachęcić chłopaka, by więcej czasu poświęcał na naukę czy chętniej pomagał rodzicom w codziennych obowiązkach. 

List dla nastolatka 

List z samej Laponii sprawdzi się nie tylko w przypadku kilkuletnich chłopców, ale też nastolatków. Za pomocą takiej korespondencji możemy delikatnie wpłynąć na zachowanie dziecka i wyjaśnić mu kwestie, w których nie możemy porozumieć się na żywo. 

Fajna niespodzianka dla chłopca 

Przygotowaniem listów zajmuje się firma Elfi.pl. Wystarczy parę minut, aby zamówić wyjątkowy list dla chłopca. 

  1. Krok pierwszy to wybór szablonu ‒ do wyboru mamy ponad 20 propozycji, między innymi listy pod tytułem: Ach te ciasteczkaBędę grzecznyŚnieżne ścieżkiReniferowy galopPomysłowe prezentyRudolf w potrzebie. Wśród propozycji dla nastolatków znajdują się natomiast Ach ten FacebookTwoje lajki, Kocha, nie kocha i wiele innych. 
  1. Po wybraniu listu należy go przeedytować w taki sposób, by w jak największym stopniu odpowiadał osobowości adresata. W liście należy umieścić imię chłopca, można wspomnieć o jego wieku, ulubionych aktywnościach – ogranicza nas wyłącznie własna kreatywność.  
  1. Gdy już zakończymy kwestię z edycją listu, należy wszystko zapisać, podać adres odbiorcy i gotowe. 

Podsumowanie 

List od samego Świętego Mikołaja to doskonała i oryginalna niespodzianka dla chłopców oraz nastolatków. W takim liście możemy umieścić niemal wszystko ‒ pochwalić malucha, zwrócić mu uwagę, by częściej sprzątał pokój, nawiązać do jego hobby i zainteresowań – ogranicza nas wyłącznie kreatywność. Korespondencja z Laponii z pewnością zrobi wrażenie na odbiorcy. 

Zobacz także
Wasze komentarze