fot. swcharbel.webs.com

Nad ciałem tego świętego unosiła się poświata

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po jego śmierci zaczęły się dziać niezwykłe, rzeczy a nad jego grobem zaczęła się unosić niesamowita poświata, która utrzymywała się nieprzerwanie przez 45 dni.

Św. Charbel był zakonnikiem maronickim i pustelnikiem z Libanu. Za jego wstawiennictwem dokonało się już około 24 tysiące uzdrowień na całym świecie. Co więcej, cuda nie ustają – ich liczba się wciąż zmienia. Gdy św. Charbel przeszedł do domu Ojca, nad jego grobem zaczęły dziać niewyjaśnione rzeczy. Poświata, która unosiła się nad jego grobem spowodowała, że miejsce pochówku zaczęło być odwiedzane przez setki ludzi. Niektórzy nawet otwierali trumnę, by zdobyć relikwie świętego. Władze klasztoru, w którym pochowany był duchowny, zdecydowały, by po miesiącu od jego śmierci dokonać ekshumacji. Z zaskoczeniem odkryto, że ciało Charbela nie tylko się nie rozkłada, ale zachowane jest w idealnym stanie, nawet ma temperaturę odpowiadającą osobie żyjącej.

Do klasztoru w miejscowości Annaja zaczęło przybywać coraz więcej ludzi, którzy słyszeli o cudach,dokonanych za wstawiennictwem Charbela. W 1950 r. Przybyła tam grupa zakonników, którzy zrobili sobie zdjęcie pamiątkowe nad grobem świętego. Po wywołaniu okazało się, że poza pięcioma osobami, które pozowały do zdjęcia, na pierwszym planie jest jeszcze postać mnicha. Najstarsi zakonnicy rozpoznali w niej ojca Charbela. Za życia nie został on nigdy sfotografowany i jak na razie to jedyna fotografia, na której jest uwieczniony.

fot. swcharbel.webs.com

 

Modlitwa za wstawiennictwem św. Charbela:

Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.

Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Zobacz także
Wasze komentarze