Niedługo w kinach – „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Bóg nie umarł. Światło w ciemności”  będzie można obejrzeć w kinach już od 18 maja. To kontynuacja pasjonującego cyklu, który obejrzało już niemal 250 tysięcy polskich widzów! 

Czy chrześcijanie mogą walczyć o swoje prawa i jednocześnie nadal dawać miły Chrystusowi przykład? Czy można zakazać wiary, miłości i nadziei?

Tytuł filmu: Bóg nie umarł. Światło w ciemności.   
Reżyser: Michael Mason 
Produkcja: USA 2018    
Dystrybutor: Monolith Films    
Gatunek: Dramat
Czas projekcji: 102 minut 
Premiera kinowa: 18 maja    


Czasem wystarczy iskra, by rozproszyć mrok! 
                                                                                                                                               

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

„W naszym społeczeństwie i kulturze mamy teraz dużo ciemności” – wyjaśnia David A.R. White, który powraca do roli Dave’a i ponownie produkuje film. „Jest dużo gniewu; dużo walki. Nie można włączyć wiadomości nawet przez sekundę, żeby nie zobaczyć czegoś, co głęboko niepokoi. To jest czas w naszym społeczeństwie, kiedy wydaje się, że mamy tak wiele napięć – mamy lewicę, mamy prawicę i nikt nie może się z nikim zgodzić. Ten film to potwierdza. To film o nadziei, o miłości, o uzdrowieniu i ostatecznie o przebaczeniu.

Zobacz też zwiastun: 

Zobacz także
Wasze komentarze