Fot. Facebook/Miasto Poznań

Niezwykłe wydarzenie w poznańskiej Farze. „Chór w czasach zarazy” [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W poznańskiej Farze powstał niezwykły teledysk w ramach projektu „Chór w czasach zarazy”. Artyści w nietypowych okolicznościach wykonali „The peace meditation” („Medytację o pokoju”).

Pomysłodawcą projektu jest Jacek Sykulski, dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego, który zaapelował do artystów związanych ze społecznością chórzystów, aby wspólnie zrobić coś w duchu solidarności. A jednocześnie, by pokazać, że kultura przetrwa nawet epidemię.

Artyści zaśpiewali „The peace meditation” („Medytację o pokoju”). Wydarzenie odbyło się w poznańskiej Farze. Pozwoliło to na spełnienie wymogów sanitarnych, ale przede wszystkim stworzyło wyjątkowo poruszającą atmosferę. Potwierdzają to internauci na profilu facebookowym miasta Poznań, na którym opublikowano teledysk z nagraniem występu.

Chórzyści śpiewający w maskach, z zachowaniem odpowiednich odległości, bez żadnej wcześniejszej próby, wykreowali medytację, która płynęła prosto z ich przebogatych wnętrz. Śpiewali nie tylko zapisane na kartach partytury dźwięki, ale również dokopali się do tych muzycznych treści, których w nutach odzwierciedlić się nie da – mówił Jacek Sykulski, pomysłodawca projektu.

„Medytacja o pokoju” powstała w 2001 r., tuż po ataku terrorystycznym w Nowym Jorku.

>>>Pieśń „Nie zastąpi Ciebie nikt” [WIDEO – Z ALBUMU WSPOMNIEŃ]

 

Zobacz także
Wasze komentarze