fot. pixabay

Neokatechumenat: nowa książka Kiko Argüello

“Anotaciones, 1988-2014” (“Zapiski, 1988-2014”) to nowa książka Kiko Argüello, założyciela Drogi Neokatechumenalnej, która 20 października wchodzi do sprzedaży w języku hiszpańskim na terenie Hiszpanii. Ma być pomocą dla rodzin, które wyjeżdżają na misje.

Jego pierwsza książka z 2012, “Kerygmat. Z ubogimi w barakach” została przetłumaczona na 30 języków i stała się katolickim bestsellerem. Nowa pozycja jest zbiorem refleksji, przemyśleń, poezji i cierpień autora. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży przeznaczone będą na ewangelizację, dla rodzin na misjach.

Wprowadzający do 276 stronicowej książki prolog kard. Ricardo Blázqueza, arcybiskupa Valladolid wspomina, że Kiko nie był pewien, czy ją publikować. Obawiał się próżności. „Jestem pewien, że celnie wybrał pokonując tą niepewność i rozszerzając w ten sposób charyzmat otrzymany przez Ducha Świętego, który przeznaczony jest dla dobra wszystkich” – powiedział kardynał. Opisuje też krótko wspomniany charyzmat, który objawił się w barakach ubogich ludzi w jednej z dzielnic Madrytu, i który rozsiał się po pięciu kontynentach. „Droga Neokatechumenalna jest naprawdę płodna w powołania kapłańskie i religijne, mimo że nie jest to jej celem jako takim. Jak wiele małżeństw i rodzin zostało odbudowanych dzięki słuchaniu Ewangelii we wspólnocie!” – kontynuuje arcybiskup w prologu.

W najbliższy czwartek w prezentacji książki autorowi towarzyszyć będzie kardynał Ricardo Blázquez Pérez, wykładowca filozofii moralnej na Uniwersytecie w Salamance Enrique Bonete Perales i ks. Carlos Granados, dyrektor Biblioteki Autorów Chrześcijańskich (BAC).

Droga Neokatechumenalna jest obecna w 125 krajach na pięciu kontynentach, łącznie liczy blisko półtora miliona braci i sióstr w ponad 30 tys. wspólnot. Z jej ramienia powstało ponad 100 seminariów diecezjalnych i misyjnych Redemptoris Mater. Ponad 1000 rodzin znajduje się na misjach w 93 krajach. Jest też 100 missio ad gentes, tzn. specjalnie stworzonych wspólnot złożonych z rodzin i prezbiterów różnych narodowości wysłanych w odległe miejsca, gdzie nie ma jeszcze Drogi.

fot. Catedrales e Iglesias, flickr.com
tłum. Magdalena Zarate Rios

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze