Powstał nowy pielgrzymkowy hit!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Piosenka nosi tytuł  „W imię Ducha” to tytuł nowego hitu pielgrzymkowego przygotowanego przez siostrę Janinę Kaczmarzyk, Magdalenę Ojak, ks. Jakuba Bartczaka i ks. Zbigniewa Kowala.

Rok temu serca wielu internautów w Polsce podbiła przeróbka piosenki „Despacito”, której katolicka wersja nosiła tytuł „Nie tak szybko”. Idąc tropem zeszłorocznego sukcesu, tym razem wybór padł na piosenkę śpiewaną przez Alvaro Solera pt. „La Cintura”.

Autorzy, szukając przeboju na tegoroczną pielgrzymkę, postanowili wybrać dynamiczny i pogodny utwór. – Śpiewamy o Maryi. To parafraza „Magnificat”. Jest też bezpośredni zwrot do Maryi i kończymy jakby „zejściem na ziemię” – czyli wspomnieniem, że idziemy w konkretnym celu, by prosić o pomoc dla nas – mówi siostra Janina Kaczmarzyk.

Piosenka ma charakter maryjny, jednak tytuł ma wyraźny związek z Duchem Świętym, ponieważ hasłem 38. Pieszej Pielgrzymkai Wrocławskiej na Jasną Górę jest słowo: „Veni”. Ma to związek z rokiem duszpasterskim o Duchu Świętym.

Ja twierdzi Magdalena Ojak, przeróbki znanych piosenek pomagają pokonywać swoje ograniczenia podczas pielgrzymki i mobilizują do wytrwałego wędrowania.

Zobacz także
Wasze komentarze