Propozycje chrześcijańskich prezentów dla dzieci

5 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z prezentami zawsze jest problem. Zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać coś co byłoby piękne, niebanalne i jednocześnie wartościowe. Przejrzałam dla Was kilka sklepów internetowych i korzystając z wieloletniego doświadczenia pracy w księgarni wybrałam bardzo ciekawe rzeczy.

Muszę zaznaczyć, ze mój wybór nie jest w żaden sposób sponsorowany, to znaczy nikt mi nie zapłacił, żebym to czy owo umieściła na liście. Więc są tutaj produkty, które jakoś mnie zaciekawiły.

Listę zaczniemy od najmłodszych do najstarszych.

Piszcząca seria kąpielowa. Arka Noego, wyd. Sandomierz

Pierwsza książeczka o arce Noego do czytania i zabawy podczas kąpieli. Ale doskonale nadaj się także do pogryzienia, pogniecenia i wyprania, jeśli np. wypadnie do zupki. Wydaje się odporna na takie właśnie manewry kilku czy kilkunastomiesięcznych dzieci. A jednocześnie ma żywe ilustracje i po naciśnięciu wydaje dźwięk.

Narodzenie Jezusa z serii Czytaj i baw się, wyd. Sandomierz

To historia Maryi i Józefa, którzy udają się do Betlejem. Na jednej stronie książki jest tekst opowiadania, a na drugiej ilustracja, która można ułożyć z puzzli. Co sprawia, że książka nie jest „na raz”, ale może posłużyć na wiele godzin zabawy. Myślę, że ta forma najbardziej trafi do młodszych przedszkolaków.

Bożonarodzeniowa stajenka Bethan James, wyd. Sandomierz

Ta książeczka jest świetna dla starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Oprócz bożonarodzeniowej historii można ze stron książeczki wycisnąć postacie ze stajenki z tektury. Stwórz wyjątkową stajenkę! Bardzo działa na dziecięcą wyobraźnię.

Historie wzięte z Biblii. Zrób to sam, Fiona Hayes, wyd. Sandomierz

Ożywiaj historie biblijne, tworząc własny Ogród Eden, arkę Noego, czy Jezusa Syna Bożego. Odkrywaj historie Starego oraz Nowego Testamentu, dzięki prostym wskazówkom, jak wykonać ciekawe prace za pomocą rzeczy,  które znajdziesz w domu. Zabawa na długie popołudnia i zimowe wieczory. Oprócz znajomość Biblii rozwija także wyobraźnię i kreatywność. Myślę, że nadaje się dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Biblia komiks – Boża historia odkupienia, Wydawnictwo M

To fascynująca opowieść: wybrane wydarzenia ze Starego i Nowego Testamentu, od stworzenia świata aż do Apokalipsy św. Jana. Profesjonalnie zilustrowana i rzetelnie napisana treść – co w przypadku komiksu biblijnego wcale nie jest takie oczywiste.

ABC w Liturgii – gra, wyd. Rafael

To gra edukacyjna, która przybliża na 55 kartach 57 symboli związanych z Liturgią. Tylko jeden taki sam symbol znajduje się na dwóch dowolnych kartach.

Wykorzystując swoją spostrzegawczość, szybkość i refleks w łatwy sposób dzieci mogą się nauczyć zagadnień dotyczących Liturgii. Gra dość szybka i mimo prostych zasad budzi spore emocje. Przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Wyjątkowy osioł – najnowsza płyta Arki Noego

Utwory, swoją stylistyką nawiązują zarówno do pierwszych folkowych dokonań zespołu, jak i do najnowszych trendów bardziej rockowych. „Teksty to idealny pretekst do dialogu między dziećmi a rodzicami o ważnych sprawach dotyczących życia w rodzinie, radości płynącej z przyjaźni i miłości jak i tematów głęboko duchowych” – czytamy w zapowiedzi.

Tradycyjnie już płyta zawierać będzie także instrumentalne wersje wszystkich utworów, które można wykorzystać do wspólnego śpiewania.

Grę planszową: „Królestwo”.

 Nie można żyć dla siebie, ale dla innych. Trzeba więcej rozdawać niż posiadać. Przejdź przez wiele innych prób, pokonaj trudną drogę, przeciśnij się przez ciasną bramę i spróbuj dotrzeć do Niebieskiego Królestwa. Gra oparta na zasadach monopolu, ale wygrywa nie ten kto więcej zarobi, ale kto więcej rozda.

Pięknie, profesjonalnie zilustrowana. Gra nadaje się tak mniej więcej od 10 do 110 lat.

Płyta poznańskiego zespołu „Ninive”

Zespół gra muzykę uwielbieniową. Zespół od kilku lat z niespożytą energią przekazuje emanującą z serca radość. Nowoczesne brzmienia, głębia tekstów, świeże spojrzenie na świat i wiarę w Boga – to wszystko znajdziecie na krążku zawierającym blisko godzinę muzyki. Na płycie znalazło się dwanaście utworów, z czego jeden z nich: „Wyciągasz rękę” – zdobył nagrodę na najlepszy wideoklip 2015 r. do nabycia w sklepie na misyjne.pl. Świetny prezent dla młodszej młodzieży.

Don’t worry be holy – dizajnerska gra DAYENU

Dla najmłodszych miłośników świętej  i świetnej zabawy! Unikatowe, okrągłe jak aureole karty pozwalają zagrać aż w 3 gry. Naśladuj świętych, ucz się ich atrybutów i baw się dobrze! 

Taki mały, taki duży może świętym być! Aureole projektowaliśmy z myślą o dzieciach i ich rodzicach, opiekunach i nauczycielach. Dodaj nieco wigoru do swoich lekcji, na katechezie, na rekolekcjach. W domu, w szkole, w przedszkolu. 20 kart to 20 propozycji na zabawy psychoruchowe, kalambury, a nawet grę pamięciową memo. Wśród świętych Faustyna, Filippo Neri, brat Albert i Mała Tereska. Układaj litanię, naśladuj świętych i baw się świetnie!                                                                                                                                                                                                                                 

Jak widać prezenty chrześcijańskie też mogą być fajne. 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze