Fot pixabay.com

Śrem: abp Grzegorz Ryś i bp Damian Bryl na II Kongresie Rodzin

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

To prawdopodobnie jedyne takie spotkanie w Polsce, na którym mogą spotkać się rodziny, pary, narzeczeni a także osoby w związkach niesakramentalnych, by zastanowić się nad projektem na najlepszą rodzinę.

W Śremie, niedaleko Poznania 27-28 kwietnia 2019, odbędzie się II Kongres Rodzin. Organizatorem jest Ruch Przymierza Miłosierdzia z inicjatywy ojców założycieli Przymierza – Antonello Caddedu i Enrigue Porcu.

– Dziś rodziny mają trudność, by znaleźć czas na bycie razem. Dlatego kongres jest takim momentem zatrzymania. Pragniemy stworzyć podczas tych dwóch dni rodzinną atmosferę, kuchnię jak u mamy i doświadczyć przynależności do Bożej Rodziny. Będzie również sobotnie forum, na którym będą poruszane tematy finansów w rodzinie, dialogu małżeńskiego oraz tematyka związana z rozwodem itd. – mówi Marzena Cicharska, z Przymierza Miłosierdzia w Śremie.

Wiele rodzin, małżeństw dzieliło się z nami po I Kongresie Rodzin doświadczeniem modlitwy, tego, co Bóg czynił w sercach tak wielu z nich, ale także osób, które żyły w smutku z powodu braku bliskiej osoby. Zyskały przekonanie, że tak naprawdę nie są same, że można wiele dla siebie zrobić wychodząc z utartych schematów, wyjść z domu i spotkać się z drugim człowiekiem zupełnie w innych okolicznościach. I to wydarzenie ma także takim osobom pomóc – dodaje Marzena Cicharska.

Do organizatorów dotarły świadectwa tego, w jaki sposób zmieniło się życie rodzin po zeszłorocznym wydarzeniu.

Pewna rodzina przez wiele lat żyła w wielkim kłamstwie, nie znając prawdy, żyjąc w lęku i strachu przed przyszłością. Przeszli z Panem te rekolekcje nie wiedząc, co będzie dalej, ale zaufali. Po niedługim czasie doznali ogromnej przemiany w płaczu i w dużym trudzie. Dziś to, co było w łzach przemienia się w radość i są szczęśliwi, że żyją w prawdzie i nie są sami, bo mają najlepszego Ojca i Maryję.

W czasie Kongresu Pan w nowy sposób dotknął mnie i moją żonę, gdy bardzo przeżywaliśmy nasze cotygodniowe rozstanie, związane z wyjazdem do pracy. Zrozumieliśmy, że Bóg naprawdę jest w drugim człowieku. Małżeństwo, które wtedy zamieszkało u nas w czasie kongresu powiedziało nam słowa, które później jeszcze się potwierdzały, o tym, że Bóg się troszczy.

 

Podczas Kongresu konferencje będą głosić ojcowie Antonello i Pedro. Za to Mszy świętej Będą przewodniczyć i głosić słowo Boże goście honorowi: arcybiskup Grzegorz Ryś oraz biskup Damian Bryl.

Swój cykl zabaw, ale też modlitwę będą miały dzieci. Całość Będzie prowadzona przez wspólnotę Gwiazdeczki Pokoju, która na co dzień zajmuje się pracą z dziećmi.

Link do formularza rejestracyjnego: https://przymierzemilosierdzia.pl/kongresrodzin/#rejestracja

Zobacz także
Wasze komentarze