Fot. cathopic

Szatan najbardziej atakuje kapłanów i Eucharystię 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

 W Kościele katolickim mamy wspaniały dar, skarb. Czy należy się więc dziwić temu, że szatan najbardziej atakuje kapłaństwo i Eucharystię? – mówi siostra Briege McKenna. 

Uzdrowiona poczuła, że ma nowe ciało 

– W 1964 r. zaczęłam odczuwać bóle, których powodem był artretyzm – wspomina siostra. Lekarz powiedział jej wtedy, że będzie jeździła na wózku inwalidzkim. Tutaj powinno być świadectwo, że prosiła Jezusa, by ją uzdrowił. Ale niczego takiego nie zrobiła, bo nie wierzyła, że coś może się zdarzyć. Powiedziała tylko: – Jezu, pomóż mi. Wtedy poczuła dotknięcie ręki na głowie i siłę przepływającą przez całe ciało. 

Jej stopy i dłonie, zniekształcone z powodu choroby, wyprostowały się. Podskoczyła i krzyknęła: – Jezu, ja wierzę, że Tu tutaj jesteś! Wtedy poczuła, że jej ciało jest jak nowe i nie ma śladu choroby. 

Przesłanie siostry Briege McKenna 

Pan Bóg kocha swoich kapłanów 

Dominikanin, o. Tomasz Nowak trafił na rekolekcje, które prowadziła siostra Briege. – Gdy weszła do kaplicy, spojrzała z ogromną czułością na osiemdziesięciu księży różnej maści (białych, brązowych, czarnych). Stała przed nami wolna, pewna siebie, królewska. To od niej w Brennej usłyszałem zdanie, które mnie przemieniło: Pan Bóg kocha swoich kapłanów – wspomina ojciec. Te słowa stały się dla niego przełomem. 

Ojciec Tomasz Nowak opowiedział, że siostra mówiła o tym, że kiedyś, gdy przeżywała trudny czas, zobaczyła dziurawy i brudny namiot. W pewnym momencie zobaczyła, że zbliżał się do niego jakiś człowiek. Zagrodziła mu drogę, ale usłyszała: „Ja tam mieszkam”. Wtedy w tym wędrowcu rozpoznała Chrystusa. 

Po chwili zdała sobie sprawę z tego, że to jej serce, że to ona jest tym dziurawym namiotem. Zawstydziła się i zaczęła je zaszywać. Jezus wtedy powiedział jej: „Pozwól, że Ja to naprawię. A ty po prostu ze Mną rozmawiaj”.  

Potem z różnych kierunków zaczął nadchodzić tłum ludzi. Byli chorzy, smutni, przygnieceni życiem, a siostra zaczęła panikować, że nie da rady im pomóc. Ale Jezus uspokoił ją, że to nie do niej idą, ale do Niego, bo On w niej mieszka. „Nie buduj Królestwa Briege McKenny, tylko Królestwo Boże” – powiedział Pan. 

Dar uzdrawiania 

– W Kościele katolickim mamy złożony wspaniały dar, skarb. Czy należy się więc dziwić temu, że szatan najbardziej atakuje kapłaństwo i Eucharystię? I że nasi biskupi są atakowani najbardziej przez tych, którzy atakują naszą wiarę? A wszystko po to, aby odciągnąć nas od Jezusa. Jezus będzie patrzył na was i jedyne, czego będzie od was pragnął i żądał, to tego, co miała kobieta, która dotknęła rąbka Jego szaty. Pragnie od nas żywej wiary i nadziei – opowiada siostra McKenna. Stara się codziennie spędzić 2–3 godziny przed Najświętszym Sakramentem. Często czyta i rozważa Pismo Święte, ponieważ bardzo je kocha. 

Największe i najskuteczniejsze uzdrowienie 

Siostra Briege często słyszała, że to dziwne, że siostra zakonna ma się modlić za kapłanów, a na dodatek ma się modlić o ich uzdrowienie i uwolnienie. Ale Bóg zatroszczył się o to, do czego ją zaprosił i przekonuje Swoim działaniem o prawdziwości jej powołania. Zawsze powtarza, że to Jezus jest najważniejszy, to On to wszystko czyni, więc nie trzeba iść do siostry z Irlandii, ale do najbliższego kościoła przed Najświętszy Sakrament. Tam jest największe, najprawdziwsze i najskuteczniejsze uzdrowienie. 

 

Zobacz także
Wasze komentarze