Ty też możesz być Bogiem [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Mama przyłapuje małego chłopca na pakowaniu ciastek i napojów do kolorowego plecaka. -Dokąd się wybierasz? -Idę spotkać się z Bogiem – odpowiada malec.

Po przebyciu całego miasta ląduje w końcu na ławce w parku. Siada obok bezdomnej, smutnej kobiety, który z apetytem przygląda się przyniesionemu przez niego jedzeniu. Gdy chłopiec to zauważa, z uśmiechem dzieli się swoim przysmakiem. 

Zwykły, ludzki gest i niewinność dziecka sprawia, że nawiązuje się relacja. Pojawia się rozmowa, niepohamowany śmiech. Ale w końcu trzeba wrócić do domu. I oto okazuje się, że każdy z tych dwojga spotkał Boga, o czym może opowiedzieć swoim najbliższym. Dla chłopca będzie On miał twarz uśmiechniętej Murzynki, a dla kobiety – okazał się być o wiele młodszy od tego, jak Go sobie wyobrażała.

Jaką twarz ma Bóg dla ciebie? W kim Go rozpoznałeś? Pamiętasz w ogóle, że Chrystus jest w drugim? Jak w takim razie traktujesz bliższych i dalszych ci ludzi? Żaden nasz czyn czy gest nie pozostanie bez znaczenia. Już teraz zarabiamy na nasze zbawienie.

Ty też możesz być Bogiem [WIDEO]
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze