fot. pixabay.com

Wypożycz sobie choinkę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wypożyczamy rowery, auta na minuty, a od teraz możemy wynająć także choinkę! A to za sprawą ciekawej inicjatywy koncernu Volvo.

Co roku w samej Polsce wycinanych jest ponad 6 mln drzewek właściwie tylko i wyłącznie po to, aby przez dłuższą chwilę nacieszyć oczy ich widokiem. Robi tak około 97% Polaków. Jak wiadomo, każde ścięte drzewo to mniej tlenu, a więcej dwutlenku węgla. Wypożyczenie choinki jest więc doskonałym rozwiązaniem, aby zminimalizować skutki rosnącego zużycia zasobów naturalnych. Jak informuje organizator:

Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają o wiele większy ślad węglowy. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka.

Volvo postanowiło to zmienić i już drugi rok z rzędu wystartowało z akcją wypożyczalni choinek. Niestety obecnie prowadzona jest ona jedynie w salonach na terenie Warszawy. W tym roku udało się zapewnić 500 drzewek, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Wtedy choinki rozeszły się zaledwie w ciągu kilku godzin. Pomysł jest naprawdę genialny. Wystarczy, że między 17 a 22 grudnia udamy się do Autoryzowanego Dealera Volvo, wypożyczymy choinkę za opłatą 55 zł, a następnie zwrócimy najpóźniej 5 stycznia 2019 r. Z naszego domu choinka ponownie trafi na łono natury, gdzie zaopiekują się nią specjaliści ze szkółek leśnych. Dodatkowo za każde wypożyczone drzewko koncern zobowiązał się do zasadzenia kolejnych dziesięciu, co oznacza, że zwrócimy naturze aż 5 tys. nowych choinek!

fot. pixabay.com

Jak powiedział Sławomir Brzózek: „Akcja »Wypożyczalnia choinek Volvo« to znakomity przykład na to, jak podnieść świadomość ekologiczną, dostarczyć wiedzę oraz zaprosić do konkretnego, praktycznego i efektywnego dziania na rzecz środowiska”. Poza tym, akcja doskonale wiąże się z nauczaniem papieża Franciszka dotyczącym racjonalnego wykorzystywania zasobów naszej planety. 

Zobacz także
Wasze komentarze