fot. Instagram.com/20m2
Znany influencer wraca po miesiącach milczenia i zachęca do czytania Biblii: tam znajdziecie spokój
Był pierwszym polskim dziennikarzem freelancerem, który bez zaplecza korporacji medialnych przeprowadzał wideo rozmowy z celebrytami. Łukasz Jakóbiak, kiedyś gwiazdor YouTube’a, po aferze związanej z wizualizacją spotkania z Ellen DeGeneres, wycofał się z życia publicznego. Przez kilka lat sprzedawał szkolenia związane z medytacją, aby później zakończyć i tę działalność.
Łukasz Jakóbiak zasłynął w na polskim YouTubie dzięki swojemu autorskiemu programowi „20m2”. Dziennikarz w ciągu kilku lat rozmawiał z plejadą polskich gwiazd i specjalistów: Edytą Górniak, Katarzyną Miller, Dodą, Justyną Steczkowską i Marcinem Prokopem. Dobra passa internetowego twórcy zakończyła się w 2017 r. w momencie opublikowania przez niego nagrania, na którym widać łudząco podobne studio do tego, w którym show prowadzi Ellen DeGeneres. Jak zarzucono freelancerowi, miał on próbować oszukać swoich widzów, że został zaproszony do udziału w rozmowie w programie amerykańskiej prezenterki. Jak tłumaczył sam zainteresowany, chodziło o wizualizację swojego celu i zwrócenie uwagi prowadzącej na jego osobę.
Fala krytyki, która spadła na Łukasza Jakóbiaka i odejście publiki od jego kanału, sprawiły, że dziennikarz zakończył działalność medialną. Jakóbiak dał o sobie znać w sylwestra, 31 grudnia. W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym mówi o tym, jak spędził ostatni rok. W swoim komentarzu mówi o wierze w Jezusa i cytuje fragment Biblii.

„Dosyć mocno zarysowuje się moja ścieżka zawodowa, chociaż zdecydowanie bliżej mi do słowa „pasja” czy też „misja”. W wielu miejscach Biblia mówi, że jesteśmy tu, aby zjednoczyć się z Bogiem, a następnie Mu służyć” – pisze Jakóbiak. „Z całą pewność wiem, że wiara jest tym, co uzdrawia, uspokaja i jest szansą dla wszystkich cierpiących i zagubionych” – dodaje.
W dalszym fragmencie pisze tak: „Przez te wszystkie lata dzieliłem się z Wami wywiadami, ale przekazywałem Wam też przemyślenia na temat życia, miłości i drogi duchowej. Jeżeli ktoś z Was potrzebuje wskazówki, jeżeli ktoś z Was nadal poszukuje, jeżeli ktoś z Was żyje w dyskomforcie, to przemyślcie skierowanie się w stronę Biblii. Tam wielu znajdzie spokój, jakiego się nie spodziewało. SERIO”.
Internauci, w komentarzach, doceniają wpis Jakóbiaka. „To są najpiękniejsze życzenia na nowy rok. Odnalazłeś prawdziwe źródło miłości, szczęścia i spokoju, tak jak ja. Serce moje jest pełne wdzięczności Panu Bogu, że on nigdy nas nie opuszcza i zawsze przy nas jest. Niech Bóg cię błogosławi” – napisała Maria. Z kolei Karolina dodała: „Piękną drogę odkryłeś”.
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
Leon XIV o radości życia z Bogiem
Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa Sowińskiego – misjonarza cyfrowego
10 cytatów św. Hieronima, które pomogą Ci bardziej docenić Pismo Święte






Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny