adwent

Fot. pixabay

Przewodnicząca żeńskiej konsulty zakonnej: Adwent to czas oczyszczenia naszego Kościoła

„Świat, w którym żyjemy, niesie nam wiele trudnych i bolesnych wydarzeń w Kościele, związanych z konkretnymi ludźmi Kościoła. Niech ten czas Adwentu będzie dla nas szczególnym wezwaniem do nawrócenia, uczciwego życia, ślubowanego ubóstwa i modlitwy. Na pewno jest to czas oczyszczenia naszego Kościoła, za który każda z nas jest odpowiedzialna przed Bogiem i ludźmi” – napisała w liście na Adwent do sióstr zakonnych w Polsce s. Dolores Zok SSpS, przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

S. Dolores Zok przypomina, że początek nowego roku liturgicznego i czas Adwentu to „czas oczekiwania i radości, bo przychodzi światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka (J 1,9)”.

„Świat, w którym żyjemy, niesie nam wiele trudnych i bolesnych wydarzeń w Kościele, związanych z konkretnymi ludźmi Kościoła. Nosimy w sercu ból, cierpienie, ale niech to nas prowadzi do jeszcze pełniejszego związania z Jezusem i Jego Ewangelią” – zaznacza przewodnicząca żeńskiej konsulty.

Jednocześnie wyraża nadzieję, że „czas Adwentu będzie dla nas szczególnym wezwaniem do nawrócenia, uczciwego życia, do ślubowanego ubóstwa i do nieustannej modlitwy”. – Jesteśmy świadome, że na pewno jest to czas oczyszczenia naszego Kościoła, za który każda z nas jest odpowiedzialna przed Bogiem i ludźmi – dodaje s. Dolores Zok SSpS.

fot. unsplash

>>> „Adwent jest po to, by…” – ks. Piotr Pawlukiewicz radzi, jak przygotować się na Adwent [WIDEO]

Za wzór dla odnowionego Kościoła podaje postać bł. Karola de Foucauld, który „wiele godzin poświęcał na adoracji, żył w niewiarygodnym ubóstwie oraz ciężko pracował swoimi rękami, by unieść codzienność pośród najbiedniejszych”.

„To chyba nie przypadek, że Kościół pragnie ogłosić go Świętym w tym szczególnym czasie dla nas wszystkich. Jego postawa przypomina nam o zasadniczych kryteriach życia oddanego Bogu, a mianowicie modlitwa, ubóstwo, oddanie ludziom i praca własnymi rękoma” – podkreśliła s. Zok.

Przytacza też słowa papieskiego jałmużnika kard. Konrada Krajewskiego, że „dzisiejszemu światu nic nie jest tak potrzebne jak świadectwo człowieka wierzącego”. „Żyjmy więc tak, by ludzie pytali nas o Boga w naszej obecnym świecie” – dodaje przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze