fot. pixabay

Przewodniczący KEP: babcie i dziadkowie to najcenniejszy skarb w życiu rodziny

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Babcie i dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu rodziny. Z okazji Dnia Babci i Dziadka chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia. Wszelkich łask Bożych na każdy dzień – podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Abp Gądecki złożył życzenia na Dzień Babci (21.01) i Dzień Dziadka (22.01). „Moi drodzy, życzę abyście swoje dni spędzali w radości i pokoju. Jesteście potrzebni swoim rodzinom, wnukom i Kościołowi” – powiedział hierarcha w życzeniach przekazanych przez biuro prasowe KEP. Zaznaczył, że z „dojrzałym wiekiem łączy się ogromne życiowe doświadczenie”.

>>> Abp Gądecki: codziennie czytajmy Biblię

„Dla Kościoła bardzo cenne jest to, że ci, którzy przeżyli w swoim życiu tak wiele różnych wydarzeń kształtujących człowieka, mogą teraz pomagać i służyć radą nie tylko swoim dzieciom, ale w szczególności wnukom. To wsparcie jest niezwykle ważne i bezcenne. Tego nie znajdziemy w żadnych podręcznikach i poradnikach, które uczą przede wszystkim życia łatwego i przyjemnego. Świadectwo życia oraz rady babć i dziadków pomagają w rozwoju dzieci i wnuków oraz nadają mu kierunek” – podkreślił abp Gądecki.

„Życzę, by wiek dojrzały i starszy był bardzo owocny i dawał wam jak najwięcej radości i satysfakcji. Składam też wyrazy szacunku i wdzięczności za dobro, którego rodziny doświadczają dzięki trosce i miłości babć i dziadków” – zaznaczył przewodniczący KEP. Zapewnił o swojej pamięci i modlitwie

Zobacz także
Wasze komentarze