pś Titisee-Neustadt

Dawid Kubacki podczas konkursu w Titisee-Neustadtfot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

PŚ w Titisee-Neustadt: Kubacki liderem

Dziś w niemieckim Titisee-Neustadt odbył się konkurs indywidualny w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Na podium stanęli kolejno: reprezentant Polski Dawid Kubacki (133,5 m), Japończyk Ryoyu Kobayashi (134 m) i Słoweniec Timi Zajc (133,6 m).

W dzisiejszym konkursie reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Już w kwalifikacjach Biało-Czerowni dali się we znaki rywalom. Aktualny lider wśród Polaków – Dawid Kubacki zajął 2. miejsce, tuż za Stefanem Kraftem. Kamil Stoch był 4.

Pierwszą serię właściwego konkursu również można uznać za udaną dla Biało-Czerwonych. Prawdziwą klasę pokazał Dawid Kubacki, który oddając skok na odległość 143 m pokonał aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – japończyka Ryoyu Kobayashiego. Do drugiej serii, oprócz Kubackiego zakwalifikowali się także: Piotr Żyła (miejsce 6.) i Kamil Stoch (15. miejsce w tabeli).

W drugiej serii doskonale spisał się Dawid Kubacki. Oddając skok na odległość 133,5 m stał się liderem dzisiejszego konkursu. Nie zmienia to jednak faktu, że to Ryoyu Kobayashi (dzisiaj znalazł się na 2. miejscu podium skacząc na odległość 134 m) jest zwycięzcą Titisee-Neustadt Five. Trzecim w tabeli został reprezentant Słowenii – Timi Zajc.

Pozostali reprezentanci Polski – Piotr Żyła i Kamil Stoch zajęli dopiero kolejno 8. (129,5 m) i 24. (116,5 m) miejsce.