Rabin Abraham Skórka: tylko w miejscu, gdzie są słowa, nie będzie pocisków [WIDEO]
W tych strasznych dniach jesteśmy świadkami nie tylko obecności wielu pocisków, ale i okrucieństwa. Dialog jest niezwykle ważną rzeczą, ponieważ tylko w miejscu, gdzie są słowa, nie będzie pocisków – powiedział rabin prof. Abraham Skórka w zaproszeniu na debatę „Dialog katolicko-żydowski. Inspiracje, wyzwania, perspektywy”.
Spotkanie zorganizowane z okazji pierwszej rocznicy powstania Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela odbędzie się 16 października o godz. 11:00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (sala CTW 114). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube KUL. W obliczu toczących się wojen i konfliktów rabin Skórka zachęcił do wzięcia udziału w spotkaniu oraz do wspólnej refleksji nad działaniami, które należy podjąć, by zapobiec rozprzestrzenianiu się zła.
>>> Warszawa: międzyreligijna modlitwa o pokój w Ziemi Świętej
„W tym szczególnym czasie zapraszam do świętowania pierwszej rocznicy, a także do wspólnej refleksji nad tym, co musimy zrobić i co musimy zmienić, aby przekształcić ten świat w miejsce, w którym będzie można doświadczyć Bożej obecności” – podkreślił rabin.
O inspiracjach, wyzwaniach i perspektywach relacji katolicko-żydowskich podczas debaty podsumowującej rok działalności Centrum Heschela KUL będą dyskutowali wybitni specjaliści i praktycy dialogu – pochodzący z Polski argentyński rabin prof. Abraham Skórka oraz promotor dialogu i ekumenizmu ks. prof. Waldemar Szczerbiński. Goście podzielą się refleksją nad fenomenem Abrahama J. Heschela i aktualnością jego nauczania, a także przemyśleniami na temat miejsca i kondycji dialogu chrześcijańsko-żydowskiego we współczesnym świecie. Debatę poprowadzi dyrektor Centrum Heschela KUL, biblista i członek Papieskiej Komisji Biblijnej ks. prof. Marcin Kowalski. W spotkaniu wezmą udział prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL, oraz pełnomocnik rektora KUL ds. relacji katolicko-żydowskich i badań naukowych w Ziemi Świętej ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel.
Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela jest jednostką naukową, edukacyjną i kulturalną, której celem jest pogłębienie relacji katolicko-żydowskich na płaszczyźnie nauki, edukacji i kultury w wymiarze międzynarodowym. Centrum Heschela KUL zainaugurowało swoją działalność 17 października 2022 r. W uroczystości udział wzięli m.in. łaciński patriarcha Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa oraz prof. Susannah Heschel, córka Abrahama J. Heschela.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |