pexels

Rekolekcje z degustacją whisky. Chętnych nie brakuje!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ksiądz proboszcz z Dolnej Frankonii (Niemcy), Thomas Eschenbacher wpadł na zaskakujący pomysł. Duchowny połączył rekolekcje z degustacją whisky.

Jak podaje „Deutsche Welle” ksiądz proboszcz przyznał, że próbował już wielu pomysłów na ewangelizację. – Wieczorami biblijnymi nikt jednak nie był zainteresowany. Moje starania spełzały na niczym (…). Rekolekcje to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, czytanie Pisma Świętego i spowiedź. Chodzi w nich przede wszystkim o refleksję i pogłębienie swoich wewnętrznych relacji z Bogiem – mówił. Rekolekcje dla mężczyzn mają odbyć się Hammelburgu, 11 stycznia. Jak podkreśla ksiądz, chętnych nie brakuje i to ostatecznie 30 uczestników rekolekcji będzie degustować pięć różnych gatunków tego alkoholu. 

– Przy tej pomocy docieram do wielu mężczyzn. Nie wiem, jak ten projekt się rozwinie i czy taka niekonwencjonalna forma ewangelizacji faktycznie zadziała – podkreślił bawarski proboszcz.

Z całą pewnością pomysł może budzić kontrowersje i rodzi pytanie czy każdy sposób jest dobry na przyciągnięcie ludzi do Kościoła. Może się jednak okazać, że popularność tej idei okaże się na tyle przyciągająca, że wiele osób poza znakomitymi trunkami znajdzie także drogę do Boga.

Zobacz także
Wasze komentarze