Rekordowa suma od USA na dzieła duszpasterskie w Ameryce Łacińskiej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podkomisja episkopatu USA ds. Kościoła w Ameryce Łacińskiej zatwierdziła pomoc finansową dla dzieł duszpasterskich w różnych krajach Ameryki Południowej i Środkowej. Dotacje w wysokości 3,8 mln dolarów rozdzielono na 204 nowe projekty, zarówno o charakterze ewangelizacyjnym, jak i społecznym. Łączna kwota kościelnej pomocy ze Stanów Zjednoczonych dla tego regionu świata będzie w tym roku rekordowa i wyniesie 8 mln dolarów.

Zaaprobowane do realizacji projekty mają wesprzeć pracę duszpasterską Kościoła w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. W dużej części przeznaczone są na formację świeckich liderów wspólnot, kleryków czy duchownych zaangażowanych w duszpasterstwo więźniów i młodzieży. Część pieniędzy przeznaczono na odbudowę kościołów zniszczonych trzęsieniem ziemi, które nawiedziło w kwietniu tego roku Ekwador.

„Nauczanie i posługa duszpasterska Kościoła katolickiego winny być dostępne wszystkim. Jednak wielu ludziom żyjącym w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach uwarunkowania geograficzne czy też ekonomiczne bardzo utrudniają udział w życiu Kościoła” – uważa bp Eusebio Elizondo Almaguer MSpS. Przewodniczący zajmującej się pomocą Ameryce Łacińskiej podkomisji episkopatu USA dodaje również, że dotacje te mogą dać tym, którzy żyją daleko, poczucie łączności z wierzącymi Stanów Zjednoczonych. „Wyasygnowanie tak wielkiego wsparcia finansowego było możliwe wyłącznie dzięki hojności wielu zaangażowanych katolików naszego kraju” – podkreślił bp Elizondo.

Rekordowa suma od USA na dzieła duszpasterskie w Ameryce Łacińskiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze