Relikwie Jana Pawła II w Afganistanie [GALERIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Relikwie św. Jana Pawła II zostały przekazane żołnierzom Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji Resolute Support w Afganistanie – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowódca 10. Brygady Logistycznej w Opolu płk Szymon Lepiarz przekazał je uroczyście dowódcy VII zmiany PKW RSM pułkownikowi Grzegorzowi Potrzuskiemu. Relikwie, z kapelanem obecnej zmiany kontyngentu księdzem majorem Sebastianem Piekarskim, dotrą do wszystkich baz, gdzie stacjonują żołnierza PKW w Afganistanie – także do baz wojsk specjalnych Hunter i Morehead – podczas rekolekcji wielkopostnych, również dla żołnierzy innych państw koalicji. Zdjęcia: Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych, por. dr Zbigniew Kuźniar

Tematem przewodnim rekolekcji, które ze względu na znaczne odległości między bazami potrwają do świąt wielkanocnych, będzie osoba świętego Jana Pawła II – syna polskiego oficera, i jego nauczanie w kontekście stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na stronie internetowej Dowództwa Operacyjnego czytamy: „To niecodzienne wydarzenie ma miejsce po raz pierwszy w historii PKW i ma na celu spotkanie z osobą, nauczaniem i świadectwem życia tego wielkiego Polaka w czasie Wielkiego Postu na ziemi afgańskiej”.

PKW Afganistan, zgodnie z wydanym w grudniu postanowieniem prezydenta, może liczyć do 350 żołnierzy i pracowników wojska. PKW RSM działa ramach prowadzonej przez NATO misji Resolute Support i jest podporządkowany operacyjnie naczelnemu dowódcy sił sojuszniczych NATO w Europie za pośrednictwem dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych.

Galeria (5 zdjęć)
Relikwie Jana Pawła II w Afganistanie [GALERIA]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze