fot. Williams Racing Team

Robert Kubica i Orlen rozstają się z Williamsem!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Orlen i Robert Kubica podjęli decyzję o rozstaniu się z Williamsem – podaje „Przegląd Sportowy”. W czwartkowe popołudnie odbędzie się specjalna konferencja w tej sprawie.

Robert Kubica i firma Orlen podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Williamsem po sezonie 2019 – taką informację przekazał jako pierwszy Kamil Wolnicki z „Przeglądu Sportowego”.

W czwartek zostanie zorganizowana specjalna konferencja prasowa, na której Polska strona poinformuje o powodach tej decyzji. Jak udało nam się dowiedzieć, polska strona powinna w czwartek poinformować także o planach Roberta Kubicy na przyszły sezon. – Proszę czekać na oficjalny komunikat. Będą państwo zadowoleni – informuje nas rzecznik prasowa Orlenu Joanna Zakrzewska.

Przedsezonowe testy F1 w Barcelonie

EPA/Alejandro Garcia

Robert Kubica i jego partnerzy w ostatnich tygodniach prowadzi zaawansowane rozmowy z jednym z zespołów. Najpoważniejsze plotki mówią o tym, że Robert Kubica może związać się ze stajnią Racing Point, gdzie prawdopodobnie zająłby miejsce kierowcy testowego.

Głównym celem Polaka jest pozostanie w Formule 1, a podobne marzenia miał prawdopodobnie także sam Orlen, dla którego obecność w królowej motorsportu jest niezwykle ważna z marketingowego punktu widzenia, i otwiera nowe możliwości obecności na światowym rynku. Niestety, współpraca z Williamsem nie wyglądała idealnie dla dwóch stron, a stan bolidu uniemożliwiał jakąkolwiek walkę na torze. 

Zobacz także
Wasze komentarze