Rosja: miejscowa Caritas ma już ćwierć wieku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Moskwie świętowano dziś fakt, że już od 25 lat Caritas Rosji wspomaga potrzebujących w tym największym kraju świata. Została ona utworzona 15 października 1991 r. dekretem ówczesnego administratora apostolskiego dla katolików obrządku łacińskiego europejskiej części Rosji abp. Tadeusza Kondrusiewicza.

Na uroczystej Mszy, której przewodniczył ordynariusz moskiewskiej archidiecezji Matki Bożej, a później na konferencji w auli wielkiej kurii archidiecezjalnej zebrali się weterani i obecni pracownicy Caritas, przedstawiciele władz i organizacji społecznych. Abp Paolo Pezzi podziękował pracownikom i wolontariuszom działających w tej kościelnej organizacji podkreślając, że obchody srebrnego jubileuszu oznaczają przede wszystkim wyrażenie wdzięczności Bogu za Jego miłosierdzie i cierpliwość, które okazywał On wszystkim zaangażowanym w posługę charytatywną.

Dyrektor archidiecezjalnej Caritas ks. Igor Kowalewski przypomniał o pierwszych, niełatwych latach pracy organizacji w momencie rozpadu imperium sowieckiego, kiedy wielu znalazło się na skraju ubóstwa. Liczne organizacje zagraniczne wsparły wtedy ludzi, struktury i działania rosyjskiej Caritas, która zajmowała się rozdziałem środków pozyskanych z tej pomocy. Ks. Kowalewski podkreślił, że Caritas nie jest jedynie utworzoną przez Kościół rzymskokatolicki organizacją dobroczynną, ale taką, która uobecnia Miłość Boga i dla której Bóg stanowi najwyższą, najcenniejszą wartość.

foto. RV

Rosja: miejscowa Caritas ma już ćwierć wieku
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze