Rozpalmy światło dla Hospicjum ks. Dutkiewicza. Podsumowanie kwesty
Ponad 800 wolontariuszy kwestowało 2 i 3 listopada na gdańskich cmentarzach. W tym roku ze względu na silny i porywisty wiatr, mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących, zbiórka w uroczystość Wszystkich Świętych została odwołana. Mimo to, dzięki hojności gdańszczan i gdańszczanek odwiedzających cmentarze, udało się zebrać 133 641 złotych. Datki zostaną przekazane na remont Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.
>>> BATMAN pomoże w badaniu nietoperzy
Celem tegorocznej zbiórki był remont siedziby Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, mieszczącej się w Gdańsku przy ulicy Kopernika 6. Budynek od momentu jego powstania w 2002 roku nie był gruntownie modernizowany. Szacowanie kosztów remontu trwa, ale pewnym jest, że uzbieranie tej kwoty będzie dla Fundacji Hospicyjnej sporym wyzwaniem. Modernizacja jest jednak konieczna, aby podnieść komfort pacjentów najstarszego gdańskiego hospicjum.
Razem z wolontariuszami i przyjaciółmi
W gronie osób, które zbierały datki do skarbonek, znaleźli się uczniowie gdańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby prywatne. Jak co roku, kwestujących wolontariuszy wspierali przedstawiciele samorządu, artyści, sportowcy oraz dziennikarze. Wśród nich znaleźli się m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, posłanki Henryka Krzywonos i Magdalena Sroka, wiceprezydenci Gdańska: Emilia Lodzińska i Piotr Borawski, gdańscy radni: Kamila Błaszczyk, Sylwia Cisoń, Anna Golędzinowska, Andrzej Kowalczys, Teresa Wasilewska, konsul honorowy Bułgarii Jan Strawiński, konsul honorowy Mołdawii Jacek Tymiński, olimpijczyk Piotr Myszka, pięściarz Dariusz Michalczewski, tancerz Maciej Florek oraz spiker Lechii Gdańsk Marcin Gałek.
>>> Marihuana i fentanyl nie będą dostępne w receptomatach
Wspólna kwesta na gdańskich cmentarzach na dobre wpisała się w tradycję obchodów uroczystości Wszystkich Świętych, stając się dla osób odwiedzających cmentarze okazją do okazania wsparcia tym najbardziej potrzebującym, ale także formą upamiętnienia bliskich zmarłych.
Fundacja Hospicyjna – nie tylko Hospicjum
Każdego roku pod skrzydła Fundacji Hospicyjnej trafia prawie dwa tysiące osób. Wśród nich są nie tylko dorośli, ale również dzieci. Hospicjum Domowe dla Dzieci i Dorosłych, oddział stacjonarny w Domu Hospicyjnym przy ulicy Mikołaja Kopernika 6, a od września ubiegłego roku także Centrum Opieki Wytchnieniowej, stworzone z myślą o opiekunach rodzinnych i ich podopiecznych – to tylko część inicjatyw, za które odpowiada Fundacja Hospicyjna. Wraz z nimi z ogromnym powodzeniem działa także Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga oraz Akademia Walki z Rakiem, zajmująca się osobami doświadczonymi chorobą onkologiczną. Wszystkie wymienione działania mają jeden cel – nieść pomoc i wsparcie.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |