epa05708393 The Black Nazarene enters the Quiapo Church after a near 23-hour procession through Manila, Philippines, 10 January 2017. The feast of the Black Nazarene is one of the most celebrated religious events in the predominantly Catholic Philippines, where more than 80 percent of the population professes the faith. The wooden statue, crowned with thorns and bearing a cross, is believed to have been brought from Mexico to Manila in 1606 by Spanish missionaries. The ship that carried it caught fire, but the charred statue survived and was named the Black Nazarene. EPA/MARK R. CRISTINO Dostawca: PAP/EPA.

Rozpoczął się Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Manili

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W stolicy Filipin rozpoczął się 16 stycznia Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który potrwa tam do [piątku] 20 stycznia. Jego temat to „Komunia i misja”. Obecny kongres, już czwarty z kolei, odbywa się po raz pierwszy na terenie Azji – kontynentu, na którym szczególnie skupia się teraz uwaga Kościoła. Zostały one zapoczątkowane w 2008 r. Dwa pierwsze miały miejsce w Europie, najpierw w Rzymie, a potem w krakowskich Łagiewnikach (2003 r.), a trzeci w Ameryce Łacińskiej, mianowicie w stolicy Kolumbii Bogocie (2014 r.).

Specjalnym wysłannikiem Papieża na spotkanie w Manili jest kard. Philippe Barbarin. Arcybiskup Lyonu brał już udział w trzech poprzednich Światowych Apostolskich Kongresach Bożego Miłosierdzia. Jak powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi i.media przed jego rozpoczęciem, jako papieski wysłannik ma ukazać tak bardzo cierpiącym mieszkańcom Filipin, że to wydarzenie jest dla Franciszka bardzo ważne, i zapewnić ich o bliskości Ojca Świętego. Wśród bolączek tego azjatyckiego kraju francuski purpurat wymienił problemy publicznej opieki zdrowotnej, przemocy i dzieci ulicy.

foto. PAP/EPA/MARK R. CRISTINO 

Rozpoczął się Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Manili
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze