Polkowice, 30.11.2016. Kopalnia Rudna, 30 bm. W nale¿¹cej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach dosz³o, 29 bm. wieczorem do silnego wstrz¹su. Zginê³o trzech górników. Szeœciu nadal jest poszukiwanych. (cat) PAP/Maciej Kulczyñski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Wstrz¹s w kopalni Rudna; szeœciu górników nadal poszukiwanych***

Rudna: odnaleziono ciała trzech ostatnich górników

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ratownicy odnaleźli w środę wieczorem ciała trzech ostatnich górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni KGHM Rudna w Polkowicach – poinformował dyrektor kopalni Paweł Markowski. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do ośmiu.

„Ciała trzech górników ratownicy odnaleźli obok siebie. Tym samym bilans tragicznego wstrząsu to osiem ofiar śmiertelnych” – dodał Markowski.

W kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie) we wtorek wieczorem doszło do wstrząsu. W kopalni trwa akcja ratunkowa. W środę po południu podawano, że pięciu górników poniosło śmierć, a trzech poszukują jeszcze ratownicy, zaś dziewięciu górników zostało poszkodowanych. Władze KGHM podały, że wstrząs był silny i spowodował duże zniszczenia. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 1500 metrów, a jego magnituda wynosiła około 3,4 stopnia.

Dyrektor kopalni oraz przybyła na miejsce premier Beata Szydło zapowiedzieli udzielenie wszelkiej możliwej pomocy poszkodowanym i ich rodzinom.

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Rudna: odnaleziono ciała trzech ostatnich górników
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze