Ruszyło głosowanie w plebiscycie „Bohater Katechezy”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od 13 marca  można zagłosować w plebiscycie „Bohater katechezy” organizowanym przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Ruszyło głosowanie w czwartej edycji plebiscytu „Bohater katechezy”. Akcja organizowana jest w dwóch diecezjach: opolskiej oraz gliwickiej. Głosowanie odbywa się przez facebookowe strony wydarzeń. Jedyne co trzeba zrobić, to kliknąć przycisk „Lubię to” bądź „Super” pod wybranym zdjęciem. Wygrywa osoba, która uzbiera największą ilość polubień.

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji plebiscytu w diecezji opolskiej – ks. Łukasz Żaba.

W diecezji gliwickiej weryfikację pozytywnie przeszło trzynastu kandydatów, w opolskiej dziesięciu. Na stronach wydarzeń (diecezja opolska i diecezja gliwicka) znajdują się dokładne opisy i zdjęcia szczęśliwców. Co ważne, głos można oddać tylko na jedną osobę, warto zatem dobrze się zastanowić.

– Celem plebiscytu jest docenienie pracy katechetów, nieraz bardzo ciężkiej i absorbującej. Chcemy, żeby młodzież wskazała te osoby, które się najbardziej angażują w lekcje, ale też w czasie pozalekcyjnym. A katecheci będą mogli zobaczyć sens tej swojej pracy, którą ktoś docenia – wyjaśnia koordynatorka plebiscytu Anna Meslin.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji komentując: Wyróżnijmy i doceńmy tych, którzy jak najlepiej wykorzystują czas lekcyjny i pozalekcyjny, by krzewić wśród młodzieży wartości chrześcijańskie.

Tegoroczni nominaci w diecezji gliwickiej.

Kandydatami są nauczyciele religii ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie diecezji opolskiej i gliwickiej cieszący się nieposzlakowaną opinią i mający jakieś osiągnięcia  na polu katechetycznym. Kandydatury zgłaszali uczniowie i dyrektorzy szkół, w których pracują katecheci. Każde zgłoszenie zawierać musiało: a) uzasadnienie, dlaczego katecheta zasługuje na tytuł: „Bohatera katechezy”; b) charakterystykę cech katechety; c) przedstawienie zaangażowania katechety w dzieła miłosierdzia i jego współpracy z parafią; d) wymienienie osiągnięć katechetycznych, dydaktycznych i pedagogicznych, czyli konkursy, prace w szkole, akademie itd.

Głosowanie potrwa do 31 marca, a po tym terminie kapituła plebiscytu, w skład której wchodzą przedstawiciele redakcji „Gościa Niedzielnego”, Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, wydziałów katechetycznych obu kurii oraz zwycięzca poprzedniej edycji dokonają podliczenia głosów i wskażą zwycięzcę. Nagrodą w plebiscycie jest statuetka oraz tablet.

Patronat honorowy nad akcją objął ordynariusz diecezji gliwickiej, ks. bp Jan Kopiec, Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu. Patronami medialnymi są regionalne oddziały „Gościa Niedzielnego”.

/ab
Źródła: facebook.com, opolski.civitaschristiana.pl, gliwice.gosc.pl

Ruszyło głosowanie w plebiscycie „Bohater Katechezy”
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze