fot. Rafał Guz/PAP

Rzecznik KEP: wypowiedź red. Jażdżewskiego jest przejawem nienawiści

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Piątkową wypowiedź red. Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim odbieramy jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących – ocenił w komentarzu przesłanym rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że „ze smutkiem trzeba zauważyć, że tego rodzaju słowa padają na polskim uniwersytecie”.

„Pan Jezus uczy nas w Ewangelii miłości bliźniego. Nie jest to łatwe, ale mimo to Polacy dobrze rozumieją sens śpiewanych przez lata słów: +chroń mnie, Panie, od pogardy, przed nienawiścią strzeż mnie, Boże+” – podkreślił rzecznik Episkopatu Polski.

Szef liberalnego „Liberté” red. Jażdżewski powiedział występując przed wykładem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, m.in.: „Ten kto szuka transcendentu Absolutu w Kościele będzie zawiedziony, ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny. Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody”.

Zobacz także
Wasze komentarze