Rzym: Droga Krzyżowa, której przewodniczy papież Franciszek. fot. EPA/Giorgio Onorati

Rzym: papież przewodniczy Drodze Krzyżowej w Koloseum

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W rzymskim Koloseum trwa w piątek Droga Krzyżowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Tekst rozważań przy kolejnych stacjach napisała na prośbę papieża francuska biblistka prof. Anne-Marie Pelletier. Przy jednej ze stacji krzyż niesie polska studentka z Rzymu.

Nabożeństwu, na którym wokół antycznego amfiteatru zgromadziły się tysiące ludzi, towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

Przy kolejnych stacjach krzyż niosą: papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini, rodzina z Wiecznego Miasta, osoba niepełnosprawna i jej opiekunowie.

Przy czwartej stacji krzyż nieść będzie Polka Aleksandra Maga, studentka rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, a przy następnych – zakonnice i osoby świeckie z Afryki, z Chin, Izraela, Argentyny.

Krzyż wezmą również do rąk osoby z Egiptu, Portugalii i Kolumbii, a więc z krajów, które papież w tej właśnie kolejności odwiedzi w tym roku.

W swych rozważaniach profesor Pelletier przedstawiła obraz świata pełen dramatów i bólu. Wspomniała o ofiarach przemocy i wojen, gwałtach popełnianych na dzieciach, cierpieniach kobiet, torturach i uchodźcach na przepełnionych łodziach.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego francuska biblistka wyjaśniła sens swych rozważań, mówiąc, że chrześcijanie powinni sprzeciwiać się „szantażowi przemocy i śmierci” oraz być świadkami miłości, która „zwycięża wszystko”.

Galeria (6 zdjęć)
Rzym: papież przewodniczy Drodze Krzyżowej w Koloseum
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze