Fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO

S. Mary Donlon: prowadzimy dialog życia, współpracujemy z muzułmanami

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W duchu wiary prowadzimy nadal dialog życia, współpracując aktywnie z naszymi braćmi i siostrami muzułmańskimi w oświacie, opiece zdrowotnej i innych aktywnościach – powiedziała s. Mary Donlon. Przemawiała ona w imieniu osób konsekrowanych na spotkaniu z Ojcem Świętym 31 marca w Dakarze.

[Zobacz też: Papież odwiedził ośrodek pomocy społecznej]

Wyrażając wielką radość z tego wydarzenia, zakonnica podkreśliła, że istnienie zgromadzeń zakonnych w Maroku zapewnia ich stałą obecność w Kościele, w którym wspólnoty chrześcijańskie są w ciągłym ruchu. W kraju tym posługuje 175 sióstr zakonnych i świeckich z 20 zgromadzeń, są dwa klasztory i dwa instytuty świeckie, a ich członkinie czują się powołane do bycia przede wszystkim „modlącymi się wśród modlących się w tym kraju”.

„W duchu wiary prowadzimy dialog wiary, współpracując aktywnie z naszymi braćmi i siostrami muzułmańskimi w nauczaniu, publicznej opiece zdrowotnej, w służbie niepełnosprawnym, samotnym matkom i jakże licznym migrantom, którzy przemierzają ten kraj” – mówiła dalej siostra prowincjalna. Podkreśliła wielką radość z więzów przyjaźni i miłości w głębokim szacunku, łączących je z miejscową ludnością, „mimo wyzwań różnych kultur”.

S. Mary zwróciła też uwagę, że świadkami tej stałej i trwałej obecności osób konsekrowanych w Maroku „są nasi bracia i siostry w podeszłym wieku i niekiedy chorzy”, po czym wymieniła w tym kontekście włoską franciszkankę 97-letnią s. Ersilię Mantovani, która 19 marca świętowała 80-lecie swego życia zakonnego. Dodała, że niektóre z tych starszych osób nie mogły przybyć na to spotkanie, „ale łączymy się z nimi w modlitwie”.

„Wasza Świątobliwość, zapewniamy cię o naszej synowskiej miłości i naszej wspólnocie” – zakończyła swe przemówienie przedstawicielka osób zakonnych.

Zobacz także
Wasze komentarze