Zobacz jak żyją chrześcijanie w Erytrei – niewielkim afrykańskim państwie, gdzie stanowią mniejszość religijną. W październiku ubiegłego roku delegacja pracowników Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odwiedziła kilka wspólnot chrześcijańskich. Celem wizyty była ocena sytuacji chrześcijan tam żyjących oraz stworzenie dalszego planu pomocy (foto. Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

Sandomierz: zbiórka niepotrzebnych telefonów na pomoc szpitalowi w Zambii

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W diecezji sandomierskiej trwa wielkopostna zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Dochód z niej będzie przeznaczony na pomoc szpitalowi im. kard. Adama Kozłowieckiego w Lusace w Zambii.

Podczas całego Wielkiego Postu zebrane niepotrzebne telefony komórkowe można składać w woreczkach ze sztucznego tworzywa w parafiach oraz w szkołach biorących udział w akcji.

Po zakończeniu zbiórki aparaty telefoniczne zostaną poddane recyklingowi lub rozebrane na części. Dochód z całej tej operacji będzie przeznaczony na pomoc szpitalowi im. kard. Adama Kozłowieckiego w Lusace w Zambii.

Patron szpitala – kard. Adam Kozłowiecki urodził się l kwietnia 1911 r. w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. Był więźniem obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau, jezuitą, misjonarzem, pierwszym arcybiskupem metropolitą Lusaki w Zambii.

W uznaniu za wieloletnią pracę misyjną Jan Paweł II kreował go w 1998 r. kardynałem. Rok wcześniej z okazji 60-lecia swego kapłaństwa przybył do kraju ojczystego i uczestniczył we Mszy św. koncelebrowanej z Janem Pawłem II w Kaliszu i innych miastach.

25 lipca 2007 kard. Kozłowiecki odebrał w Mpunde doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 28 września 2007 r. w wieku 96 lat. Pogrzeb odbył się w Lusace.

Sandomierz: zbiórka niepotrzebnych telefonów na pomoc szpitalowi w Zambii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze