Warszawa, 12.01.2017. Sejm wznowi³ 34. posiedzenie, 12 bm. Marsza³ek Sejmu Marek Kuchciñski (P) og³osi³ przerwê w posiedzeniu do 25 stycznia do godz. 9. (cat) PAP/Bart³omiej Zborowski ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Sejm wznowi³ obrady; marsza³ek og³osi³ przerwê w posiedzeniu do 25 stycznia***

Sejm: protest PO zakończony, przerwy w obradach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dobrze, że okupacja się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski – w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił decyzję PO o zawieszeniu protestu w Sejmie.

„Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione” – powiedział Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, innym wyjściem jest „uczciwa umowa między partiami – że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej”.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma zawiesza protest w Sejmie i składa wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. „W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest” – powiedział Schetyna.

Obrady Sejmu rozpoczną się dopiero 25 stycznia, gdyż Marszałek Sejmu chwilę po rozpoczęciu dzisiejszych obrad ogłosił przerwę.

Sejm: protest PO zakończony, przerwy w obradach
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze