Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej rozpoczyna wizytę w Libanie
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin, rozpoczyna dzisiaj wizytę w Libanie. W jej ramach spotka się m. in. z władzami, patriarchatem maronickim, lokalnym Kościołem, patriarchami i przywódcami religijnymi.
„Zostałem zaproszony przez miejscowy Zakon Maltańskihttps://misyjne.pl/zakon-maltanski-proponuje-utworzenie-globalnej-platformy-ds-wolnosci-religijnej/ do odwiedzenia ich dzieł, które mają ogromny wpływ na społeczeństwo w sytuacji całkowitego kryzysu. Kryzys libański jest kryzysem wieloaspektowym i z pewnością tam również spróbujemy trochę popracować, jak zawsze robiła to dyplomacja Stolicy Apostolskiej, aby pomóc znaleźć rozwiązanie instytucjonalne” – powiedział kard. Parolin przed wizytą na marginesie spotkania „Kolokwium dla pokoju” we włoskim Senacie.
24 czerwca watykański sekretarz stanu odprawi mszę w uroczystość św. Jana Chrzciciela, patrona Zakonu Maltańskiego, w obecności ambasador Zakonu w Libanie, Marii Emerici Cortese i wysokich rangą urzędników państwowych. Kardynał opuści Liban 27 czerwca po odwiedzeniu niektórych ośrodków humanitarnych prowadzonych przez Libański oddział Zakonu i wzięciu udziału w działaniach charytatywnych.
Od ponad 70 lat Zakon Maltański jest liderem w zapewnianiu ludności podstawowej opieki zdrowotnej i wsparcia humanitarnego – czytamy w oświadczeniu Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty. Od 2020 r. Zakon koncentruje swoje zaangażowanie na projektach „agro-humanitarnych”, aby zagwarantować bezpieczeństwo żywnościowe, promować ożywienie gospodarcze i wspierać najbardziej wrażliwe sektory ludności w Libanie. Zakon Maltański zarządza sześcioma ośrodkami rolno-humanitarnymi, a obecny zasięg gruntów rolnych obejmuje 69,26% terytorium Libanu (około 158 kilometrów kwadratowych), a celem jest osiągnięcie 75% do końca tego roku. Jest to sposób reagowania na poważny kryzys gospodarczy w kraju, w którym 80% ludności żyje w ubóstwie i rosnącym braku bezpieczeństwa.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |