Sezon turystyczny pod Tatrami rozkręci się w połowie lipca
Sezon wakacyjny pod Tatrami rozkręci się w pełni od połowy lipca, a jego szczyt przypadnie na połowę sierpnia – wynika z danych Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG). Poza turystami krajowymi pod Tatrami będą dominowali turyści z Półwyspu Arabskiego – powiedział PAP Karol Wagner z TIG.
„Na koniec czerwca i pierwsze dwa tygodnie lipca nie ma pełnego obłożenia w obiektach turystycznych pod Tatrami. Na ten okres jest około 60 proc. zajętych miejsc noclegowych, zarówno w kwaterach prywatnych, pensjonatach i hotelach o wysokim standardzie. Największą popularnością cieszą się hotele oferujące całe pakiety pobytowe, to znaczy, oprócz noclegu oferują pełne wyżywienie i dodatkowe atrakcje” – wyjaśnił Wagner.
>>> Letnie wieczory z dreszczykiem, czyli co warto teraz przeczytać
Według danych TIG, średnia długość rezerwowanych pobytów na lipiec i sierpień w Zakopanem to 4,3 dnia i jest to o ok. 30 proc. więcej, niż w ubiegłoroczne wakacje.
Największym zainteresowaniem cieszą się pobyty pod Tatrami w terminie od połowy lipca do 20 sierpnia, a szczyt rezerwacji spodziewany jest w okolicach 15 sierpnia. W tym okresie niektóre obiekty pod Giewontem są już zarezerwowane w pełni. Sama końcówka wakacji natomiast nie cieszy się, jak na razie, dużym zainteresowaniem gości.
„Rynek turystyczny pod Tatrami gwałtownie rozkręci się po 15 lipca. Poza turystami krajowymi bezwzględnie będą pod Tatrami dominowali turyści z Półwyspu Arabskiego. Jeżeli chodzi o turystów zagranicznych, to w dalszej kolejności spodziewamy się gości ze Słowacji i Węgier. Na razie nie widzimy wyraźnie dużych rezerwacji od turystów z Czech, którzy w ubiegłym roku dość licznie tu przyjeżdżali” – wyjaśnił Wagner.
>>> Czy Pan Jezus ma plany na wakacje?
Ceny wynajmu pokoi na wakacje w Zakopanem zaczynają się od 155 zł za pokój dwuosobowy. 870 zł to mediana cen za pokój dwuosobowy w hotelach oferujących pakiet pobytowy z pełnym wyżywieniem i z dodatkowymi atrakcjami.
Jak dodaje Wagner, poza wycieczkami w Tatry, największą popularnością wśród turystów odwiedzających Zakopane niezmiennie cieszą się baseny termalne, spływ przełomem Dunajca, a także odkrywanie historii i kultury Podhala, z którymi można zapoznać się, odwiedzając placówki Muzeum Tatrzańskiego.
„Na podium zakopiańskich atrakcji wjeżdża także turystyka rowerowa i to zarówno szosowa, np. dokoła Tatr, jak i terenowa, którą można uprawiać np. na ścieżce pod Reglami, w Dolinie Chochołowskiej czy w Dolinie Suchej Wody do wysokości schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Ciągle obowiązkowy jest spacer słynnym deptakiem, czyli Krupówkami” – dodał Wagner.
W samym Zakopanem jest ponad 41 tys. miejsc noclegowych, które mieszczą się w ponad trzech tysiącach obiektów – hotelach, pensjonatach, apartamentach, domkach oraz kwaterach prywatnych.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |