fot. PAP/Grzegorz Momot

Sezon turystyczny pod Tatrami rozkręci się w połowie lipca

Sezon wakacyjny pod Tatrami rozkręci się w pełni od połowy lipca, a jego szczyt przypadnie na połowę sierpnia – wynika z danych Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG). Poza turystami krajowymi pod Tatrami będą dominowali turyści z Półwyspu Arabskiego – powiedział PAP Karol Wagner z TIG.

„Na koniec czerwca i pierwsze dwa tygodnie lipca nie ma pełnego obłożenia w obiektach turystycznych pod Tatrami. Na ten okres jest około 60 proc. zajętych miejsc noclegowych, zarówno w kwaterach prywatnych, pensjonatach i hotelach o wysokim standardzie. Największą popularnością cieszą się hotele oferujące całe pakiety pobytowe, to znaczy, oprócz noclegu oferują pełne wyżywienie i dodatkowe atrakcje” – wyjaśnił Wagner.

>>> Letnie wieczory z dreszczykiem, czyli co warto teraz przeczytać

Według danych TIG, średnia długość rezerwowanych pobytów na lipiec i sierpień w Zakopanem to 4,3 dnia i jest to o ok. 30 proc. więcej, niż w ubiegłoroczne wakacje.

Największym zainteresowaniem cieszą się pobyty pod Tatrami w terminie od połowy lipca do 20 sierpnia, a szczyt rezerwacji spodziewany jest w okolicach 15 sierpnia. W tym okresie niektóre obiekty pod Giewontem są już zarezerwowane w pełni. Sama końcówka wakacji natomiast nie cieszy się, jak na razie, dużym zainteresowaniem gości.

Fot. PAP/Grzegorz Momot

„Rynek turystyczny pod Tatrami gwałtownie rozkręci się po 15 lipca. Poza turystami krajowymi bezwzględnie będą pod Tatrami dominowali turyści z Półwyspu Arabskiego. Jeżeli chodzi o turystów zagranicznych, to w dalszej kolejności spodziewamy się gości ze Słowacji i Węgier. Na razie nie widzimy wyraźnie dużych rezerwacji od turystów z Czech, którzy w ubiegłym roku dość licznie tu przyjeżdżali” – wyjaśnił Wagner.

>>> Czy Pan Jezus ma plany na wakacje?

Ceny wynajmu pokoi na wakacje w Zakopanem zaczynają się od 155 zł za pokój dwuosobowy. 870 zł to mediana cen za pokój dwuosobowy w hotelach oferujących pakiet pobytowy z pełnym wyżywieniem i z dodatkowymi atrakcjami.

Jak dodaje Wagner, poza wycieczkami w Tatry, największą popularnością wśród turystów odwiedzających Zakopane niezmiennie cieszą się baseny termalne, spływ przełomem Dunajca, a także odkrywanie historii i kultury Podhala, z którymi można zapoznać się, odwiedzając placówki Muzeum Tatrzańskiego.

„Na podium zakopiańskich atrakcji wjeżdża także turystyka rowerowa i to zarówno szosowa, np. dokoła Tatr, jak i terenowa, którą można uprawiać np. na ścieżce pod Reglami, w Dolinie Chochołowskiej czy w Dolinie Suchej Wody do wysokości schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Ciągle obowiązkowy jest spacer słynnym deptakiem, czyli Krupówkami” – dodał Wagner.

W samym Zakopanem jest ponad 41 tys. miejsc noclegowych, które mieszczą się w ponad trzech tysiącach obiektów – hotelach, pensjonatach, apartamentach, domkach oraz kwaterach prywatnych.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze