Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrywają europejską Ligę Mistrzów [ZDJĘCIA]

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle obronili tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. W finale Ligi Mistrzów pokonali Itas Trentino 3:0.

To był prawdziwy koncert gry w wykonaniu zawodników Gheorghe Cretu. Kędzierzynianie w trzech setach ograli Itas Trentino (25:22, 25:20, 32:30) i po raz drugi z rzędu wygrali Ligę Mistrzów. Decydujący punkt, przesądzający o sukcesie polskiego zespołu, zdobył Kamil Semeniuk.

Za triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie ZAKSA otrzymała 500 tysięcy euro, czyli ponad 2 miliony złotych. Itas Trentino za porażkę w finale zainkasował połowę mniej niż zwycięzca – 250 tysięcy euro.