Fot. cathopic

Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Miejsca, związane z życiem i posługą św. Brata Alberta i Karola Wojtyły, odwiedzą uczestnicy spacerów zainaugurowanych w niedzielę w Krakowie. W spacerach mogą uczestniczyć zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści. Przedsięwzięcie nawiązuje do roku św. Barta Alberta.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Osoby zainteresowane biografią dwóch polskich świętych mogą wziąć udział w spacerach nieodpłatnie. Odbywać się one będą w wybrane niedziele – od lipca do listopada tego roku. Uczestników oprowadzać będzie historyk i przewodnik miejski Agnieszka Podyma.

W sumie zaplanowano 11 spacerów, które zawsze będą się zaczynać o godzinie 15 na pl. Matejki pod pomnikiem Grunwaldzkim. Trasa około 2-godzinnej wędrówki wiedzie poprzez wybrane punkty związane z osobami obu świętych znajdujące się na krakowskim Starym Mieście. Zaproszone są całe rodziny.

fot: Brat Albert, źródło: culture.pl

Udział w spacerach jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych wymagane są wcześniejsze zgłoszenia indywidualne i grupowe (na stronie www.idmjp2.pl.)

fot: Kraków, Stary Rynek

Spacery są częścią większego projektu realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie: „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Projekt dofinansowano ze środków ministra kultury w ramach programu „Kultura Dostępna”. Rok św. Brata Alberta ogłoszono na ten rok przez Sejm i Episkopat.

Zobacz także
Wasze komentarze