SMS-owe pogotowie modlitewne dla księży

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Księża znajdują się nieraz w bardzo dramatycznych sytuacjach. Potrzebują wtedy modlitwy. Teraz mogą zwrócić się o duchową pomoc do sióstr zakonnych nawet przez SMS.

– Bracie Kapłanie, jeżeli jesteś w takiej sytuacji, że natychmiast jest Ci potrzebna modlitwa, skorzystaj z możliwości wysłania sms na numer: 694 215 898 – informują siostry zakonne, które po wysłaniu wiadomości tekstowej modlą się za konkretnego księdza w potrzebie. Swoją duchową pomoc oferuje 25 sióstr, które stale odpowiadają na prośby księży. Nie tylko się modlą, ale też ofiarują swoje posty, cierpienia lub umartwienia w ich intencji.

Osoby duchowne podkreślają, że taka forma pomocy jest dla nich wyjątkowo ważna. – To bardzo potrzebna inicjatywa. Bardzo jej potrzebujemy jako księża – mówi o. Marcin Wrzos, misjonarz oblat. Często może wydawać się, że kapłani są pod pewnymi względami pozbawieni słabości, pokus, albo nie doświadczają takich trudności jak osoby świeckie. Ale to nieprawda. Ich praca jest bardzo wymagająca, zwłaszcza duchowo.

– SMS-owe prośby o modlitwę za kapłanów, które otrzymuję, to zwykle bardzo dramatyczne sytuacje kapłanów. Nazywam je „ciężki kaliber” , bo wymagają doprawdy szybkiej modlitwy i błagania Pana o pomoc – podkreśla s. Benedykta, która sama zwraca uwagę na zagrożenia duchowe, z którymi się spotyka. – Często okupuję tę modlitwę wieloma przeciwnościami, atakami Złego, któremu widocznie przeszkadzam w jego niecnych zamiarach – zauważa.

fot. cathopic.com

Siostry zwracają uwagę, że największą zaletą tego typu posługi jest to, że działa ona błyskawicznie. –  Dla mnie to najszybsza forma pomocy kapłanowi. To jest coś, co mogę zrobić zawsze, niezależnie od okoliczności, mojej pracy. Nie muszę podejmować żadnych wielkich czynów. Te SMS-y zastają mnie w różnych sytuacjach, ale zawsze mogę od razu zwyczajnie się pomodlić. Ufam, że moja modlitwa może choć troszkę pomóc. Dostając SMS czuję się w jakiś sposób odpowiedzialna za konkretnego człowieka – mówi s. Katarzyna, nazaretanka.

Każda siostra zakonna, która chciałaby się włączyć w tę akcję ma oczywiście taką możliwość. Wystarczy skontaktować się z koordynatorami inicjatywy pod adresem e-mail: kaplani@kaplani.com.pl. Do naszej redakcji przyszła również wiadomość od administratora strony, Joanny Roczyńskiej, która sygnalizuje, że próśb o modlitwę jest coraz więcej. 

„Pogotowie SMS” to kolejna po modlitwie za kapłanów przed Wielkim Czwartkiem akcja serwisu kaplani.com.pl. Nazywana jest „sekcją szybkiego reagowania”. Kaplani.com.pl to witryna internetowa uruchomiona w Wielki Czwartek 2009 r. z inicjatywy duchownych archidiecezji gdańskiej. Na stronie publikowane są artykuły na temat różnych aspektów posługi kapłańskiej. Można na niej znaleźć także świadectwa osób świeckich i konsekrowanych mówiące o tym, co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Strona gromadzi ponadto m.in. blogi duchownych oraz dział informacji o rekolekcjach dla kapłanów.

SMS-owe pogotowie modlitewne dla księży
6 (100%) 11 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze