„Sprawa Chrystusa” od 17 listopada w polskich kinach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Znakomicie przyjęty przez widzów w Stanach Zjednoczonych, zrealizowany z dynamizmem, trzymający w napięciu film „Sprawa Chrystusa” już 17 września wchodzi na ekrany polskich kin. Obraz oparty jest na prawdziwej historii Lee Strobla, dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej książki „Sprawa Chrystusa”, na której oparto scenariusz tej pasjonującej opowieści.

Lee (Mike Vogel, „Służące”) był na samym szczycie. Jego mistrzowskie reportaże śledcze przynosiły mu nagrody i umożliwiały awans w „Chicago Tribune”, a w domu czekała na niego kochająca żona i dzieci. Miał poczucie, że jako pan swojego losu jest zawsze nieomylny. Pewnego wieczoru jednak wszystko się zmieniło… Groźba utraty rodziny stała się przyczyną, dla której ten zagorzały racjonalista i ateista postanowił zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa. Wtedy jeszcze nie wiedział, że będzie to najważniejsze dziennikarskie śledztwo w dziejach.

W najnowszym obrazie Jona Gunna występują: znany ze „Służących” Mike Vogel oraz Erica Christensen („Weronika postanawia umrzeć”). Doskonała obsada i niesamowita realizacja filmu sprawiły, że „Sprawa Chrystusa” stała się hitem w Stanach Zjednoczonych. Film pokazywany był również w Australii, Nowej Zelandii Niemczech, Kanadzie, Brazylii i w Rosji. W Polsce za dystrybucję odpowiada Dom Wydawniczy „Rafael”.

„Sprawa Chrystusa” od 17 listopada w polskich kinach
5.6 (93.33%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze