Stefan Kraft triumfował w Zakopanem. Turniej dla Austriaków

Austriak Stefan Kraft zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w skokach w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, zajął 11. miejsce, choć po pierwszej serii był czwarty. Zwycięstwo w pierwszym w historii PolSKIm Turnieju odniosła reprezentacja Austrii.

Stefan Kraft poprowadził Austrię do zwycięstwa w turnieju po skokach na 137 i 134 m. Zwycięzcy zgarnęli 50 tysięcy euro, a Kraft po raz 109. stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Został rekordzistą i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w konkursie zajął Niemiec Andreas Wellinger (135,5/137 m), a trzeci był Słoweniec Anże Lanisek (137,5/133,5 m). W PolSKIm Turnieju Austriacy wyprzedzili Słoweńców i Niemców. Polska zajęła szóste miejsce.

Polacy Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł po zajęciu szóstego miejsca w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem, fot. PAP/Grzegorz Momot

W drugiej serii oglądaliśmy sześciu Polaków. Aleksander Zniszczoł błysnął w pierwszej serii, po której był czwarty, ale ostatecznie wylądował na 11. miejscu (141,5/128,5 m).  Dawid Kubacki był 12. (135/137 m), Kamil Stoch – 17. (132,5/137,5 m), Paweł Wąsek – 22. (137,5/130 m), Maciej Kot – 27. (133,5/130,5 m). a Piotr Żyła – 29 (128,5/130 m). Z rywalizacji po pierwszej serii odpadli: Klemens Murańka (40. miejsce, 130 m) i Andrzej Stękała (43. miejsce, 126,5 m).