Zdjęcie: Stasin, strażacy naprawiają zniszczenia w gminie Wojciechów w woj. lubelskim, fot. Wojtek Jargiło, PAP

Straty po trąbach powietrznych i alerty przed kolejnymi [ZDJĘCIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W gminie Wojciechów pod Lublinem trąba powietrzna zrywała dachy z budynków i porywała gałęzie. Wojewoda lubelski zwołał sztab kryzysowy, na miejsce dotarła też wicepremier Beata Szydło. Po południu wichury uderzyły w Mazowsze.

fot. Wojciech Jargiło, PAP

Alert RCB znów działa

We wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało SMS-y z ostrzeżeniem o gwałtownych zjawiskach atmosferycznych. Na terenie 14 województw obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego i drugiego stopnia.

fot. RCB, Twitter


Żywioł, który w południe szalał w Lubuskiem, przeniósł się później nad Mazowsze i Łódzkie. Wiatr w porywach może osiągnąć 65 km/h, a suma opadów może wynieść 30 mm. Synoptycy nie wykluczają, że pojawi się grad. Lokalnie tworzą się minitornada. Przed godziną 15:00 wir powietrzny poprzedzający burzę nagrali mieszkańcy Żyrardowa.

Wszystko zaczęło się w podlubelskiej gminie Wojciechów. Najgorzej było w Stasinie, Ignacowie i w Cyganówce. – Zniszczenia są bardzo duże, praktycznie każdy budynek jest uszkodzony – mówi Andrzej Szacoń z lubelskiej straży pożarnej. Zdjęcia: Wojtek Jargiło, PAP

Galeria (8 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze