Studenci z AKM w przebraniu św. Mikołaja z Miry wspierają misje [+GALERIA]
Studenci z poznańskiego Akademickiego Koła Misjologicznego im. Wandy Błeńskiej lokalnie rozpalają ducha misyjnego. Jedną z inicjatyw podejmowanych przez koło jest odczarowywanie wizerunku popularnego Mikołaja poprzez przytaczanie prawdziwej historii św. Mikołaja z Miry. Zebrane ofiary zapewniają edukację dzieciom na Cabo Verde.
AKM na wiele sposobów lokalnie wspiera misje, dzieląc się otrzymaną na mocy chrztu tożsamością misyjną. W grudniu studenci odwiedzają szkoły, przedszkola, parafie i rodziny, w przebraniach św. Mikołaja z Miry oraz towarzyszących mu aniołów i opowiadają historię biskupa Mikołaja, którego wspomnienie obchodzimy 6 grudnia. Każde dziecko otrzymuje obrazek z wizerunkiem świętego oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.
O inicjatywie opowiada Katarzyna Jankowska, koordynatorka projektu: – Wszystko co związane ze Świętami Bożego Narodzenia, jest bardzo skomercjalizowane. Już od listopada słyszmy świąteczne piosenki, nawoływanie do kupowania prezentów. Powoli ludzie zaczynają zapominać, o co w Bożym Narodzeniu chodzi. Dzieci czekają na św. Mikołaja, nie wiedząc, dlaczego „pan w czerwonym kubraczku” znany z reklam Coca-Coli jest nazywany świętym. Odwiedzamy przedszkola, szkoły, parafie i domy, opowiadając, kim był naprawdę św. Mikołaj, co takiego robił oraz jak można brać z niego przykład. Właśnie to pragniemy przekazać odwiedzając najmłodszych.
– Rozpowszechniamy prawdziwą historię św. Mikołaja – biskupa z Miry, włączając się w dzieło misyjne. Fundusze zebrane podczas tej akcji Akademickie Koło Misjologiczne przekazuje na Adopcję Serca dla dwójki dzieci. Raisa i William z Wysp Zielonego Przylądku dzięki temu wsparciu mają dostęp do edukacji – tłumaczy Katarzyna Jankowska z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Dr Wandy Błeńskiej.
>>> AKM w Ugandzie, kraju, w którym leczyła trędowatych dr Wanda Błeńska [+GALERIA]
Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej jest organizacją naukową działającą przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zrzeszającą studentów wszystkich poznańskich uczelni. Powstało w 1927 roku, zaś od 2002 działa nieprzerwanie, popularyzując wiedzę misjologiczną, animując, organizując seminaria i zjazdy naukowe na temat misji, a także modlitewnie i materialnie wspierając misjonarki i misjonarzy rozsianych na całym świecie.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |