Kamil Glik cieszy się z gola podczas meczu eliminacyjnego mistrzostw Europy z Łotwą, fot. Piotr Nowak, PAP

Sukces polskiej reprezentacji! Polska-Łotwa 2:0

Drugi mecz w eliminacjach Euro 2020 i drugie zwycięstwo Polaków!

Biało-Czerwoni pokonali na PGE Narodowym Łotyszy 2:0. Kibice na oba gole musieli trochę poczekać. Pierwszy – w wykonaniu Roberta Lewandowskiego – miał miejsce w 76. minucie. Drugą bramkę zdobył Kamil Glik (w 84. minucie).

Walkę o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy polscy piłkarze rozpoczęli w czwartek. W Wiedniu pokonali Austriaków 1:0 po golu Krzysztofa Piątka. Przed ich drugim meczem w eliminacjach pojawiły się jednak niepokojące informacje o kłopotach zdrowotnych w drużynie: w sobotę selekcjoner Jerzy Brzęczek poinformował o „małej epidemii”. Ostatecznie okazało się, że infekcja wyeliminowała z gry Jana Bednarka i Bartosza Bereszyńskiego, zaś Marcin Kamiński nie wyjdzie na boisko z powodu urazu mięśniowego. Na sobotniej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek podkreślał również, że spodziewa się „bardzo trudnego spotkania” a pojedynek z Łotwą „pokaże nam, jakie mamy możliwości i potencjał”.

Mecz od początku nie układał się po myśli biało-czerwonych. W pierwszej połowie podopieczni Jerzego Brzęczka mieli duże problemy ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowych. Jedną z nielicznych zmarnował Robert Lewandowski, którego strzał zatrzymał się na słupku. Zdecydowanie lepiej Polacy weszli w drugą połowę. Pierwszego gola zdobyli jednak dopiero w 76. minucie, gdy Lewandowski wykorzystał dobre dośrodkowanie Arkadiusza Recy i trafił do bramki po strzale głową. Polska po dwóch meczach eliminacji Euro 2020 jest liderem grupy G i jako jedyna ma na koncie komplet punktów.