Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – Msze św. wg specjalnego formularza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy będzie obchodzony 14 stycznia. „Jest do dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów muszą poszukiwać nowego miejsca do budowania bezpiecznej przyszłości” – czytamy na stronie mszazauchodzcow.pl, który zachęca księży do skorzystania w tym dniu ze specjalnego formularza, poświęconego uchodźcom.

Jak podaje portal DEON.pl pomysł skorzystania w tym dniu ze specjalnego formularza zrodził się wśród świeckich dzięki zaangażowaniu Janiny Ochojskiej, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, bp. Krzysztofa Zadarki, przewodniczącego Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Zapraszają do jego realizacji redakcje DEON.pl i dominikanie.pl.

Jest to także odpowiedź na apel papieża Franciszka, który, oprócz zachęty, by parafie świadczyły konkretna pomoc uchodźcom, zachęca także do stałej modlitwy w intencji migrantów.

Na stronie zamieszczona jest propozycja, skierowana do wszystkich duchownych w Polsce do odprawienia Mszy św. w intencji migrantów. Można też pobrać specjalny, mało znany i używany formularz Mszy za uchodźców i wygnańców (dostępny w Mszale, pozycja 40). Umieszczony został także fragment tekstu: „Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swojej pomocy, wejrzyj łaskawie na uchodźców i wygnańców, na rodziny rozdzielone i rozproszone dzieci, pozwól im powrócić do ojczyzny, a nam daj serca czułe na potrzeby uchodźców i przybyszów”. Na stronie mszazauchodzcow.pl zamieszczona jest także mapa Polski z zaznaczonymi miastami, w których 14 stycznia będą odprawione specjalne Msze. Są one planowanie w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Częstochowie, Krakowie.

Redakcja misyjne.pl jest współorganizatorem a także obejmuje patronat medialny nad wydarzeniem. 

Fot. Martin Bekerman (Unsplash)

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – Msze św. wg specjalnego formularza
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze