Samobójczy wybuch bomby w Afganistanie. Fot. PAP/EPA/HEDAYATULLAH AMID

Syria: 25 ofiar śmiertelnych zamachu w Damaszku

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 25 osób zginęło w zamachu samobójczym, do którego doszło w środę w Pałacu Sprawiedliwości, głównym gmachu sądowym w centrum Damaszku; wiele osób odniosło rany – informuje AFP, powołując się na syryjską policję.

Agencje podają, że zamachowiec samobójca zdetonował ładunki wybuchowe w budynku, gdy policjanci usiłowali przeszukać go przed wejściem do dalszej części gmachu – poinformował szef tamtejszej policji, cytowany przez telewizję państwową.

Do wybuchu doszło, gdy miejsce było zatłoczone; znajdowało się tam wielu prawników, sędziów i cywilów – pisze Reuters. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Niedługo po zdarzeniu doszło do drugiego zamachu, w dzielnicy al-Rabue, na zachodzie Damaszku, gdzie samobójca zdetonował ładunki w restauracji. Agencje piszą o kilku ofiarach.

To kolejne ataki w syryjskiej stolicy w ciągu ostatnich dni. W sobotę syryjski sojusz dżihadystyczny Tahrir al-Szam, w którego skład wchodzi dawniej związana z Al-Kaidą grupa Dżabhat Fatah al-Szam, przeprowadził podwójny zamach samobójczy na szyickich pielgrzymów w Damaszku, w których zginęło ponad 70 osób. Do ataków doszło na parkingu nieopodal zabytkowego cmentarza Bab al-Saghir w Starym Damaszku oraz szyickich świątyń.

W środę przypada szósta rocznica wybuchu wojny domowej w Syrii. Wówczas pokojowe demonstracje antyrządowe przekształciły się w krwawe starcia z wojskiem i policją. W wyniku trwającego już sześć lat konfliktu zbrojnego śmierć poniosło ponad 310 tys. ludzi, a 11 mln Syryjczyków, czyli połowa ludności, zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Fot. PAP/EPA/HEDAYATULLAH AMID

Syria: 25 ofiar śmiertelnych zamachu w Damaszku
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze