Kehrsatz, Szwajcaria, 14.11.2016. Prezydent Andrzej Duda (L) i Prezydent Szwajcarii Johann Schneider-Ammann (P) podczas konferencji prasowej po spotkaniu dwustronnym w Kehrsatz w Szwajcarii, 14 bm. Prezydent Duda wraz z ma³¿onk¹ przebywa w Szwajcarii w ramach trzydniowej wizyty. (sko) PAP/Pawe³ Supernak

Szwajcaria: Duda będzie rozmawiał z NBP i KNF nt. zadłużonych we frankach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek w Szwajcarii, że na temat sytuacji osób, które wzięły kredyty we frankach szwajcarskich, będzie rozmawiał z prezesami Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego.

Duda, pytany o możliwość zmian w prezydenckim projekcie tzw. ustawy frankowej, zaznaczył, że w tej sprawie decyzja należy do posłów i senatorów. Wskazał, że projekt dotyczący spreadów był pierwszym krokiem pomocy frankowiczom.

„Mogę zapewnić, że nadal będę rozmawiał na ten temat z prezesem NBP, jeżeli chodzi w ogóle o sytuację osób, które mają kredyty we frankach; będę rozmawiał na ten temat z szefem KNF. W moim przekonaniu mogą zostać tutaj podjęte kolejne kroki, aby sytuację tych osób poprawić. Natomiast to już nie są tyle kroki ustawowe, co kroki podejmowane przez te instytucje w ramach tych rozwiązań ustawowych i tych instrumentów, które one dziś w swoich rękach mają. Rzecz polega tylko na tym, aby chciały takie działania, jakie leżą w ich możliwościach, podjąć” – powiedział Duda.

foto. PAP/Paweł Supernak

Szwajcaria: Duda będzie rozmawiał z NBP i KNF nt. zadłużonych we frankach
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze