wikipedi

Ta modlitwa ochroni cię przed szatanem!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Święty Michał Archanioł jest przywoływany przez celebransa w obrzędach egzorcyzmu. Przez niektórych nazywany jest nawet pierwszym egzorcystą, który walczył w obronie chwały Bożej. Modlitwa do za jego wstawiennictwem pomoże ci walczyć w pokusami nawet w chwilach najtrudniejszych prób.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła (wersja skrócona modlitwy Leona XIII)

Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności. Zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, odkupieni życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, a przez chrzest staliśmy się świątynią Ducha Świętego. Uproś nam łaskę wierności, byśmy tej godności w sobie strzegli, nawet w najcięższych pokusach szatańskich. W Tobie, święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Obrońcę.

Ty prowadzisz ochrzczonych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga, Dawcę Pokoju, aby zniweczył moc szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli grzechu, ani szkodzić Kościołowi. Obrońco chwały Najwyższego! Zanieś nasze prośby do Boga i wyjednaj nam Jego miłosierdzie. Amen.

Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami! Niepokalane Serce Maryi, bądź naszym ratunkiem! Święty Michale Archaniele, módl się za nami!

[Zobacz też: Po co nam święto Miłosierdzia?]
[Zobacz też: Jak dobrze znasz historie biblijne?]

Ta modlitwa ochroni cię przed szatanem!
5.9 (97.78%) 9 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze