Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Unsplash

Te siostry poświęcają się adoracji. „Ich klauzurą jest brak wzroku” 

Są niewidome z różnych powodów. Nie jest istotne, dlaczego straciły wzrok. W perspektywie tego, co mogą teraz robić, to nie ma znaczenia. Mogą bowiem realizować swoje rzadkie powołanie. Każdego tygodnia modlą się w innej intencji. Adorują Najświętszy sakrament na swój, niezwykły sposób.  

Niewidome Adoratorki Najświętszego Sakramentu zostały założone przez św. Alojzego Orione w Tortonie, w 1927 r. Są włączone w Instytut Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia i tworzą w nim wspólnoty kontemplacyjne. Oferują dla zbawienia świata swoją ślepotę. Wszystko po to, by ci, którzy nie znają prawdy, mogli dostrzec prawdziwe Światło Życia.

>>> S. Olech SJK: być może niektóre stare formy życia konsekrowanego muszą zniknąć

Fot. seminarium.orione.pl

Początkowo do ks. Orione zgłosiły się niewidome kobiety zainteresowane życiem zakonnym. Ks. Orione postanowił stworzyć dla nich miejsce modlitwy i kontemplacji, co na te czasy było wielką nowością. Zasugerowano mu, by oddzielić siostry klauzurą. Ks. Orione odpowiedział jednak, że przecież już ją mają – ich klauzurą jest brak wzroku. Chciał, by świat je widział, by swoim życiem dawały świadectwo. Pierwsza niewidoma kandydatka wstąpiła do nowo otwartej wspólnoty Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia 4 listopada 1915 r. Od tego czasu liczba niewidomych kandydatek nieustannie wzrastała.

>>> Dzięki Bogu mamy zakonnice! [RECENZJA]

Sposób na ratowanie dusz

MaríaLuz Ojeda, gdy była dzieckiem, miała wypadek w wyniku którego pojawiły się poważne problemy ze wzrokiem, które stopniowo się pogarszały. W wieku 30 lat całkowicie straciła wzrok.

„Czasami osobiście dziękuję Bogu, bo dzięki temu mogłam wstąpić do tego zakonu. Przed Najświętszym Sakramentem często mówię Panu: »To mój sposób na ratowanie dusz« i jestem szczęśliwa” – mówiła portalowi Catholic News Agency s. María Luz.

Fot. seminarium.orione.pl

Siostra María każdego dnia modli się w intencjach, które powierzają jej Zgromadzeniu ludzie.

>>> Katolicy podbijają TikToka! [WIDEO]

„Być może to, co powiem, może się wydawać podniosłe, ale zamierzam o tym powiedzieć Panu w dniu, w którym mnie wezwie. Że pomogłam mu ratować dusze” – komentowała dla CNA s. María Luz.

Siostry mają grafik modlitwy w różnych intencjach. Poniedziałki są dla chorych, wtorki dla młodzieży, środy dla pokoju, czwartki na powołania, piątki dla osób starszych, soboty dla dzieci a niedziele dla rodzin.

>>> Historia Marii. Czy można dotknąć Boga?

Aktualnie Siostry Sakramentki Niewidome są obecne w sześciu krajach: we Włoszech, Argentynie, Brazylii, Kenii, Chile. Wśród sakramentek jest także jedna Polka.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze