papież Franciszek

fot. La Sexta

Telewizyjny wywiad z papieżem Franciszkiem już w niedzielę!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wyemitowana w niedzielę rozmowa z Ojcem Świętym będzie dotyczyć m.in. dopuszczania się przez duchownych nadużyć seksualnych, roli kobiety w Kościele, pamięci historycznej, nierówności społecznych, a także zagadnienia napływu uchodźców i imigrantów.

Hiszpańska stacja telewizyjna La Sexta wyemituje w niedzielę wywiad z papieżem Franciszkiem, przeprowadzony w piątek przez jej dziennikarza Jordiego Evole. Jak poinformował w środę Evole, wywiad zostanie wyemitowany wieczorem w jego programie informacyjno-rozrywkowym Salvados (Uratowani). W tym czasie Franciszek będzie odbywał pielgrzymkę do Maroka.

Gospodarz telewizyjnego show powiedział, że „latami próbował przeprowadzić wywiad z papieżem”. Dodał, że przed rozmową z Franciszkiem denerwował się, gdyż jego matka jest fanką papieża.

– Jeśli ten wywiad pójdzie mi źle, to tylko dlatego, że moja matka jest wielbicielką papieża i boję się, że jak mi nie wyjdzie, to ona się zezłości – powiedział w jednym z ujawnionych przez La Sexta fragmentów wywiadu. Papież w sposób równie żartobliwy odpowiedział: – Kiedy ktoś się złości, to mamy dodatkową pracę: zezłościć się i odzłościć się. Lepiej więc się nie złościć. Unika się wtedy podwójnej roboty.

Wywiad, o którym Evole poinformował m.in. na swoim koncie na Twitterze, utrzymany jest chwilami w żartobliwym tonie. Hiszpański dziennikarz zarzuca np. żartem papieżowi, że zaproponował mu “bardzo złą porę dnia na wywiad”.

– O tej porze zazwyczaj mam sjestę – powiedział Evole. Franciszek odparł: „Ja już ją zacząłem”.

Zapowiadając wywiad z papieżem, kierownictwo telewizji La Sexta podkreśliło, że podczas godzinnej rozmowy przeprowadzonej w Rzymie Franciszek nie uniknął odpowiedzi na żadne z zadanych mu pytań. – Dotyczyły one m.in. dopuszczania się przez duchownych nadużyć seksualnych, roli kobiety w Kościele, pamięci historycznej, nierówności społecznej, a także zagadnienia napływu uchodźców i imigrantów – ujawniła hiszpańska stacja telewizyjna.

Zobacz także
Wasze komentarze