Ten mecz to był prawdziwy dreszczowiec! Hubert Hurkacz w 2. rundzie US Open [+GALERIA]

Hubert Hurkacz awansuje do 2. rundy US Open po zwycięstwie ze Szwajcarem Markiem-Andre Hueslerem. Po drugim secie na zwycięstwo Polaka kompletnie się nie zanosiło – nasz reprezentant przegrywał w tej fazie meczu 0:2 w setach.

Punktem zwrotnym w meczu był trzeci set, który jednak nie zaczął się najlepiej dla Huberta Hurkacza. Przy stanie 5:4 dla Hueslera Polak wybronił serwis Szwajcara i przejął inicjatywę w meczu. Wygrał w tie-breaku aż 7:0 i impetem wchodził w czwartego seta, w którym zwyciężył 6:3. W setach było 2:2. W finałowym secie wyraźnie osłabiony i z pewnością mocno zdenerwowany przebiegiem meczu Szwajcar nie dał rady Polakowi i Hubert Hurkacz wygrał tego seta 6:1.