epa05842338 A handout photo made available by The Vatican newspaper L’Osservatore Romano showing Pope Francis holding a telephone handset as he joins with ‚Telefono Amico’ support hotline president Dario Briccola (L) during an audience at the Vatican, 11 March 2017. EPA/OSSERVATORE ROMANO HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Tłumacz Franciszka na ŚDM: papież szuka zrozumienia, czyta, rozmawia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Jako dogmatyk widzę u Franciszka to, o co sam zawsze walczyłem: żeby doktryna była bliska życiu – mówi o 5 latach pontyfikatu papieża Franciszka ks. dr hab. Robert Woźniak, który podczas wizyty papieskiej w Polsce i Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 był jego osobistym tłumaczem.

– Doświadczenie, które ja miałem, którego nie mogą mieć ci, którzy są trochę dalej od papieża i tylko czytają różne doniesienia prasowe na jego temat, pokazuje mi ogromną wiarę zwykłego, prostego człowieka, który wierzy swoim rozumem, szuka zrozumienia, czyta, poszukuje, rozmawia – podkreśla kapłan.

Po doświadczeniach wizyty Papieża w Polsce w lipcu 2016 roku, ks. Woźniak twierdzi, że Ojciec Święty „jest niesamowicie serdecznym i życzliwym człowiekiem, w sposób niemal nadprzyrodzony: jego miłość, życzliwość i sympatia do człowieka rodzi się z jego obcowania z Panem Bogiem”.

– Myślę o tym pontyfikacie jako o ciągłości z poprzednimi papieżami z zauważalnym, ewolucyjnym krokiem do przodu. – ocenia ks. Woźniak. – Franciszek ma ogromnie dużo do zaoferowania Kościołowi. Wg jego wizji Kościół ma być bardzo ewangeliczny – dodaje.

Jak zauważa, Franciszek podkreśla pewne aspekty, które były obecne i u Jana Pawła II, i u Benedykta XVI, i „robi to bardzo dynamicznie, jako człowiek zaangażowany pastoralnie przez całe swoje życie”. – Duszpastersko zawsze był bardzo blisko ludzi i przykładał ogromną wagę do wprowadzania doktryny w życie. Ja to nazywam żywym podręcznikiem do dogmatyki – podsumowuje ks. Woźniak.

Ks. dr hab. Robert Woźniak jest adiunktem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas ŚDM Kraków 2016 był osobistym tłumaczem Papieża Franciszka.

Tłumacz Franciszka na ŚDM: papież szuka zrozumienia, czyta, rozmawia
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze